util-linux 2.13-pre2 - en to nl translation catalogue (1646 entries)

en: 		end: (c,h,s) expected (%ld,%ld,%ld) found (%ld,%ld,%ld)
nl: 		eind: (c,h,s) verwacht: (%ld,%ld,%ld) gevonden: (%ld,%ld,%ld)

en: 		start: (c,h,s) expected (%ld,%ld,%ld) found (%ld,%ld,%ld)
nl: 		start: (c,h,s) verwacht: (%ld,%ld,%ld) gevonden: (%ld,%ld,%ld)

en: 	%s -h for help.
nl: 	%s -h voor hulp.

en: 	-l : limits
    	-u : summary
nl: 	-l : grenzen
    	-u : samenvatting

en: 	-s : semaphores
    	-a : all (default)
nl: 	-s : semaphores
    	-a : alle (standaard)

en: 	Sorry - this fdisk cannot handle AIX disk labels.
    	If you want to add DOS-type partitions, create
    	a new empty DOS partition table first. (Use o.)
    	WARNING: This will destroy the present disk contents.
nl: 	Sorry - deze fdisk ondersteunt geen AIX schijflabels.
    	Maak als u DOS-soort partities wilt toevoegen eerst een
    	nieuwe, lege DOS partitietabel. (Gebruik o.)
    	WAARSCHUWING: Dit zal de huidige schijfinhoud wissen.

en: 	You have chosen an unusual boot file name.
nl: 	U heeft een ongebruikelijke naam gekozen voor het opstartbestand.

en: 
    	Be aware, that the bootfile is not checked for existence.
    	SGI's default is "/unix" and for backup "/unix.save".
nl: 
    	Wees ervan bewust dat er niet wordt gecontroleerd of het
    	opstartbestand bestaat.
    	SGI's standaard is "/unix" en voor backup "/unix.save".

en: 
    	Bootfile is changed to "%s".
nl: 
    	Opstartbestand is veranderd naar "%s".

en: 
    	Bootfile must have a fully qualified pathname.
nl: 
    	Opstartbestand moet een volledig aangegeven padnaam hebben.

en: 
    	Name of Bootfile too long:  16 bytes maximum.
nl: 
    	Naam van opstartbestand te lang:  16 bytes maximaal.

en: 
    	Sorry, no experts menu for SGI partition tables available.
nl: 
    	Sorry, het experts menu is niet beschikbaar voor SGI partitietabellen.

en: 
    	There is a valid AIX label on this disk.
    	Unfortunately Linux cannot handle these
    	disks at the moment.  Nevertheless some
    	advice:
    	1. fdisk will destroy its contents on write.
    	2. Be sure that this disk is NOT a still vital
    	   part of a volume group. (Otherwise you may
    	   erase the other disks as well, if unmirrored.)
    	3. Before deleting this physical volume be sure
    	   to remove the disk logically from your AIX
    	   machine.  (Otherwise you become an AIXpert).
nl: 
    	Er is een geldig AIX label op deze schijf. Helaas
    	ondersteunt Linux deze schijven op dit moment niet.
    	Toch wat advies:
    	1. fdisk zal de inhoud wissen bij schrijven.
    	2. Controleer of deze schijf ECHT NIET nog deel
    	   uit maakt van een volume groep. (Anders wist
    	   u mogelijk de andere schijven ook, als er
    	   geen mirror is.)
    	3. Haal, voordat u dit fysieke volume wist, de
    	   schijf logisch uit uw AIX machine.
    	   (Anders wordt u een AIXpert).

en: 
    %6d regular files
    %6d directories
    %6d character device files
    %6d block device files
    %6d links
    %6d symbolic links
    ------
    %6d files
nl: 
    %6d gewone bestanden
    %6d mappen
    %6d teken-apparaatbestanden
    %6d blok-apparaatbestanden
    %6d koppelingen
    %6d symbolische koppelingen
    ------
    %6d bestanden

en: 
    %6ld inodes used (%ld%%)
nl: 
    %6ld inodes gebruikt (%ld%%)

en: 
    %d partitions:
nl: 
    %d partities:

en: 
    %s login:
nl: 
    %s inlognaam:

en: 
    *** %s: directory ***
nl: 
    *** %s: map ***

en: 
    ******** %s: Not a text file ********
nl: 
    ******** %s: Geen tekstbestand ********

en: 
    ***Back***
nl: 
    ***Terug***

en: 
    ...Skipping
nl: 
    ...Overslaan

en: 
    Aborted.
nl: 
    Afgebroken.

en: 
    BSD label for device: %s
nl: 
    BSD label voor apparaat: %s

en: 
    Disk %s (SGI disk label): %d heads, %d sectors
    %d cylinders, %d physical cylinders
    %d extra sects/cyl, interleave %d:1
    %s
    Units = %s of %d * %d bytes
nl: 
    Schijf %s (SGI schijflabel): %d koppen, %d sectoren
    %d cylinders, %d fysieke cylinders
    %d extra sect/cyl, tussenruimte %d:1
    %s
    Eenheden = %s van %d * %d bytes

en: 
    Disk %s (SGI disk label): %d heads, %d sectors, %d cylinders
    Units = %s of %d * %d bytes
nl: 
    Schijf %s (SGI schijflabel): %d koppen, %d sectoren, %d cylinders
    Eenheden = %s van %d * %d bytes

en: 
    Disk %s (Sun disk label): %d heads, %d sectors, %d cylinders
    Units = %s of %d * 512 bytes
nl: 
    Schijf %s (Sun schijflabel): %d koppen, %d sectoren, %d cylinders
    Eenheden = %s van %d * 512 bytes

en: 
    Disk %s (Sun disk label): %d heads, %d sectors, %d rpm
    %d cylinders, %d alternate cylinders, %d physical cylinders
    %d extra sects/cyl, interleave %d:1
    %s
    Units = %s of %d * 512 bytes
nl: 
    Schijf %s (Sun schijflabel): %d koppen, %d sectoren, %d rpm
    %d cylinders, %d alternatieve cylinders, %d fysieke cylinders
    %d extra sect/cyl, tussenruimte %d:1
    %s
    Eenheden = %s van %d * 512 bytes

en: 
    Disk %s: %d heads, %d sectors, %d cylinders
nl: 
    Schijf %s: %d koppen, %d sectoren, %d cylinders

en: 
    Disk %s: %ld MB, %lld bytes
nl: 
    Schijf %s: %ld MB, %lld bytes

en: 
    Disk %s: %ld.%ld GB, %lld bytes
nl: 
    Schijf %s: %ld.%ld GB, %lld bytes

en: 
    Disk %s: %lu cylinders, %lu heads, %lu sectors/track
nl: 
    Schijf %s: %lu cylinders, %lu koppen, %lu sectoren/spoor

en: 
    Error closing file
nl: 
    Fout bij sluiten van bestand

en: 
    Invalid Bootfile!
    	The bootfile must be an absolute non-zero pathname,
    	e.g. "/unix" or "/unix.save".
nl: 
    Onjuist opstartbestand!
    	Het opstartbestand moet een absolute, niet-nul padnaam zijn,
    	zoals "/unix" of "/unix.save".

en: 
    Login incorrect
nl: 
    Inloggegevens onjuist

en: 
    Message Queue msqid=%d
nl: 
    Bericht wachtrij msqid=%d

en: 
    Most commands optionally preceded by integer argument k.  Defaults in brackets.
    Star (*) indicates argument becomes new default.
nl: 
    De meeste opdrachten optioneel voorafgegaan door gehele getallen (k).  Standaard tussen haakjes.
    Ster (*) geeft aan dat argument de nieuwe standaardinstelling wordt.

en: 
    Now you can turn off the power...
nl: 
    U kunt nu de computer uitschakelen...

en: 
    Partition table entries are not in disk order
nl: 
    Partitietabel ingangen zijn niet in schijfvolgorde

en: 
    Pattern not found
nl: 
    Patroon niet gevonden

en: 
    Script done on %s
nl: 
    Script gedaan op %s

en: 
    Semaphore Array semid=%d
nl: 
    Semaphore array semid=%d

en: 
    Session setup problem, abort.
nl: 
    Sessie instelprobleem, afbreken.

en: 
    Shared memory Segment shmid=%d
nl: 
    Gedeeld geheugen segment shmid=%d

en: 
    Syncing disks.
nl: 
    Synchroniseren schijven.

en: 
    The boot partition does not exist.
nl: 
    De opstartpartitie bestaat niet.

en: 
    The current boot file is: %s
nl: 
    Het huidige opstartbestand is: %s

en: 
    The number of cylinders for this disk is set to %d.
    There is nothing wrong with that, but this is larger than 1024,
    and could in certain setups cause problems with:
    1) software that runs at boot time (e.g., old versions of LILO)
    2) booting and partitioning software from other OSs
       (e.g., DOS FDISK, OS/2 FDISK)
nl: 
    Het aantal cylinders van deze schijf is ingesteld op %d.
    Hier is niets mis mee, maar het is groter dan 1024, en
    kan met bepaalde instellingen problemen veroorzaken met:
    1) software die werkt bij het opstarten (bijv. oude versies van LILO)
    2) opstart- en partitioneringssoftware van andere besturings-
       systemen, zoals DOS FDISK en OS/2 FDISK

en: 
    The swap partition does not exist.
nl: 
    De wisselgeheugen-partitie bestaat niet.

en: 
    The swap partition has no swap type.
nl: 
    De wisselgeheugen-partitie heeft geen soortaanduiding.

en: 
    This disk is currently in use - repartitioning is probably a bad idea.
    Umount all file systems, and swapoff all swap partitions on this disk.
    Use the --no-reread flag to suppress this check.
nl: 
    Deze schijf wordt nu gebruikt - herpartitioneren is waarschijnlijk een slecht idee.
    Ontkoppel alle bestandssystemen, en schakel alle wisselgeheugen partities op deze schijf uit.
    Gebruik --no-reread om deze controle te onderdrukken.

en: 
    Usage:
    Print version:
            %s -v
    Print partition table:
            %s -P {r|s|t} [options] device
    Interactive use:
            %s [options] device
    
    Options:
    -a: Use arrow instead of highlighting;
    -z: Start with a zero partition table, instead of reading the pt from disk;
    -c C -h H -s S: Override the kernel's idea of the number of cylinders,
                    the number of heads and the number of sectors/track.
nl: 
    Gebruik:
    Versie weergeven:
            %s -v
    Partitietabel weergeven:
            %s -P {r|s|t} [opties] apparaat
    Interactief gebruik:
            %s [opties] apparaat
    
    Opties:
    -a: Pijl gebruiken in plaats van oplichting;
    -z: Start met een nul-partitietabel, in plaats van deze van schijf te lezen;
    -c C -h H -s S: Forceer andere waarden voor aantal cylinders, koppen en
                    sectoren/spoor dan de kernel geeft.

en: 
    WARNING: If you have created or modified any
    DOS 6.x partitions, please see the cfdisk manual
    page for additional information.
nl: 
    WAARSCHUWING: U heeft DOS 6.x partities gemaakt of gewijzigd.
    Kijk alstublieft in het cfdisk handboek voor meer informatie.

en: 
    WARNING: If you have created or modified any DOS 6.x
    partitions, please see the fdisk manual page for additional
    information.
nl: 
    WAARSCHUWING: Als u een DOS 6.x partitie heeft gemaakt
    of gewijzigd, kunt u het best meer informatie opzoeken
    in het fdisk handboek.

en: 
    WARNING: Re-reading the partition table failed with error %d: %s.
    The kernel still uses the old table.
    The new table will be used at the next reboot.
nl: 
    WAARSCHUWING: Opnieuw inlezen van partitietabel mislukt met fout %d: %s.
    De kernel gebruikt nog de oude tabel.
    De nieuwe tabel wordt na opnieuw opstarten gebruikt.

en: 
    Why am I still alive after reboot?
nl: 
    Waarom leef ik nog na opnieuw opstarten?

en: 
    Wrong password.
nl: 
    Verkeerd wachtwoord.

en: 
    got EOF thrice - exiting..
nl: 
    driemaal EOF ontvangen - afsluiten..

en: 
    interrupted %10.10s %5.5s
nl: 
    onderbroken %10.10s %5.5s

en: 
    sfdisk: premature end of input
nl: 
    sfdisk: vroegtijdig einde van invoer

en: 
    wtmp begins %s
nl: 
    wtmp begint %s

en:                 r - Raw data (exactly what would be written to disk)
nl:                 r - Ruwe gegevens (exact wat naar de schijf zou worden geschreven)

en:                 s - Table ordered by sectors
nl:                 s - Tabel geordend op sectoren

en:                 t - Table in raw format
nl:                 t - Tabel in ruw formaat

en:                First       Last
nl:                Eerste      Laatste

en:              Note: This may make the partition incompatible with
nl:              Let op: Dit kan een partitie incompatibel maken met

en:              Rotates through MB, sectors and cylinders
nl:              Roteert door MB, sectoren en cylinders

en:              Since this might destroy data on the disk, you must
nl:              Omdat dit mogelijk gegevens op de schijf wist, moet

en:              There are several different formats for the partition
nl:              Er zijn verschillende formaten voor de partitie

en:              WARNING: This option should only be used by people who
nl:              WAARSCHUWING: Deze optie dient alleen te worden gebruikt

en:              `no'
nl:              `nee'

en:              either confirm or deny the write by entering `yes' or
nl:              u bevestigen of weigeren door te antwoorden met `ja' of

en:              know what they are doing.
nl:              door mensen die weten wat ze doen.

en:              that you can choose from:
nl:              waaruit u kunt kiezen:

en:          ---Starting---      ----Ending----    Start     Number of
nl:          ---Begin---         ----Einde----     Start     Aantal

en:        %s -l [ signal ]
nl:        %s -l [ signaal ]

en:        (aren't you trying to mount an extended partition,
           instead of some logical partition inside?)
nl:        (bent u niet aan het proberen een uitgebreide partitie
    te mounten in plaats van een logische partitie binenin?)

en:        (could this be the IDE device where you in fact use
           ide-scsi so that sr0 or sda or so is needed?)
nl:        (kan dit het IDE-apparaat zijn waar u in feite ide-scsi
    gebruikt zodat sr0 of sda ofzo nodig is?)

en:        I will try all types mentioned in %s or %s
nl:        Ik zal alle soorten proberen die worden genoemd in %s of %s

en:        I will try type %s
nl:        Ik zal soort %s proberen

en:        In some cases useful info is found in syslog - try
           dmesg | tail  or so
nl:        In sommige gevallen wordt er nuttige informatie gevonden in syslog
    - probeer dmesg | tail ofzo

en:        and it looks like this is swapspace
nl:        en het ziet er uit dat dit wisselgeheugen is

en:        getopt [options] -o|--options optstring [options] [--]
nl:        getopt [opties] -o|--options opttekst [opties] [--]

en:        getopt [options] [--] optstring parameters
nl:        getopt [opties] [--] opttekst parameters

en:       use -R 1 to mount root readonly, -R 0 for read/write.
nl:       gebruik -R 1 om root alleen-lezen aan te koppelen, -R 0 voor lezen/schrijven.

en:      phys=(%d, %d, %d)
nl:      fys=(%d, %d, %d)

en:     -? [or --help]:      print this message
nl:     -? [of --help]:      dit bericht weergeven

en:     -C# [or --cylinders #]:set the number of cylinders to use
nl:     -C# [of --cylinders #]:het aantal te gebruiken cylinders instellen

en:     -D [or --DOS]:       for DOS-compatibility: waste a little space
nl:     -D [of --DOS]:       voor DOS-compatibiliteit: verspil een beetje ruimte

en:     -G [or --show-pt-geometry]: print geometry guessed from the partition table
nl:     -G [of --show-pt-geometry]: weergeven hoe de kernel via de partitietabel denkt over de geometrie

en:     -H# [or --heads #]:    set the number of heads to use
nl:     -H# [of --heads #]:    het aantal te gebruiken koppen instellen

en:     -I file :            restore these sectors again
nl:     -I bestand :         deze sectoren weer herstellen

en:     -L  [or --Linux]:      do not complain about things irrelevant for Linux
nl:     -L  [of --Linux]:      niet klagen over dingen die niet relevant zijn voor Linux

en:     -N# :                change only the partition with number #
nl:     -N# :                alleen partitie met nummer # wijzigen

en:     -O file :            save the sectors that will be overwritten to file
nl:     -O bestand :         de sectoren die overschreven zullen worden, opslaan in bestand

en:     -R [or --re-read]:   make kernel reread partition table
nl:     -R [of --re-read]:   laat de kernel de partitietabel opnieuw inlezen

en:     -S# [or --sectors #]:  set the number of sectors to use
nl:     -S# [of --sectors #]:  het aantal te gebruiken sectoren instellen

en:     -T [or --list-types]:list the known partition types
nl:     -T [of --list-types]:bekende partitiesoorten opsommen

en:     -c [or --id]:        print or change partition Id
nl:     -c [of --id]:        partitie Id weergeven of wijzigen

en:     -d [or --dump]:      idem, but in a format suitable for later input
nl:     -d [of --dump]:      hetzelfde, maar in een formaat geschikt voor latere invoer

en:     -f  [or --force]:      do what I say, even if it is stupid
nl:     -f  [of --force]:      doe wat ik zeg, ook al is het dom

en:     -g [or --show-geometry]: print the kernel's idea of the geometry
nl:     -g [of --show-geometry]: weergeven hoe de kernel denkt over de geometrie

en:     -i [or --increment]: number cylinders etc. from 1 instead of from 0
nl:     -i [of --increment]: aantal cylinders etc. van 1 in plaats van 0

en:     -l [or --list]:      list partitions of each device
nl:     -l [of --list]:      partities van elk apparaat opsommen

en:     -n :                 do not actually write to disk
nl:     -n :                 niet echt naar de schijf schrijven

en:     -q  [or --quiet]:      suppress warning messages
nl:     -q  [of --quiet]:      waarschuwingen onderdrukken

en:     -s [or --show-size]: list size of a partition
nl:     -s [of --show-size]: grootte van een partitie weergeven

en:     -uS, -uB, -uC, -uM:  accept/report in units of sectors/blocks/cylinders/MB
nl:     -uS, -uB, -uC, -uM:  accepteren/weergeven in eenheden van sectoren/blokken/cylinders/MB

en:     -v [or --version]:   print version
nl:     -v [of --version]:   versienummer weergeven

en:     -x [or --show-extended]: also list extended partitions on output
                                 or expect descriptors for them on input
nl:     -x [of --show-extended]: ook uitgebreide partities opnemen in uitvoer
                                 of, verwacht beschrijvers voor ze in invoer

en:     Sectors
nl:     Sectoren

en:     You can override the detected geometry using:
nl:     U kunt zo een andere geometrie dan de gevonden forceren:

en:    %f int/sec; %f rec (char/sec)
nl:    %f int/sec; %f ontvangen (tekens/sec)

en:    %f int/sec; %f rec, %f send (char/sec)
nl:    %f int/sec; %f ontvangen, %f verzonden (tekens/sec)

en:    Device Boot    Start       End   #sectors  Id  System
nl:    Apparaat Opstart Start     Eind  #sectoren Id  Systeem

en:    Device Boot   Start       End    #blocks   Id  System
nl:    Apparaat Opstart Start    Eind   #blokken  Id  Systeem

en:    Device Boot Start     End   #cyls    #blocks   Id  System
nl:    ApparaatOpstart Start Eind  #cyls    #blokken  Id  Systeem

en:    Device Boot Start   End    MiB    #blocks   Id  System
nl:    Apparaat Opstart Start Eind MiB   #blokken  Id  Systeem

en:    Logical
nl:    Logisch

en:    None
nl:    Geen

en:    Primary
nl:    Primair

en:    a   change number of alternate cylinders
nl:    a   aantal alternatieve cylinders wijzigen

en:    a   select bootable partition
nl:    a   opstarbare partitie selecteren

en:    a   toggle a bootable flag
nl:    a   wel/niet opstartbaar instellen

en:    a   toggle a read only flag
nl:    a   wel/niet alleen-lezen instellen

en:    b   edit bootfile entry
nl:    b   opstartbestand ingang bewerken

en:    b   edit bsd disklabel
nl:    b   bsd schijflabel bewerken

en:    b   move beginning of data in a partition
nl:    b   begin gegevens verplaatsen in een partitie

en:    c   change number of cylinders
nl:    c   aantal cylinders wijzigen

en:    c   select sgi swap partition
nl:    c   sgi wisselpartitie selecteren

en:    c   toggle the dos compatibility flag
nl:    c   wel/niet dos compatibel instellen

en:    c   toggle the mountable flag
nl:    c   wel/niet aankoppelbaar instellen

en:    d   delete a BSD partition
nl:    d   een BSD partitie verwijderen

en:    d   delete a partition
nl:    d   een partitie verwijderen

en:    d   print the raw data in the partition table
nl:    d   ruwe gegevens in partitietabel weergeven

en:    e   change number of extra sectors per cylinder
nl:    e   aantal extra sectoren per cylinder wijzigen

en:    e   edit drive data
nl:    e   schijfgegevens bewerken

en:    e   list extended partitions
nl:    e   uitgebreide partities opsommen

en:    f   fix partition order
nl:    f   partitie volgorde repareren

en:    g   create an IRIX (SGI) partition table
nl:    g   een IRIX (SGI) partitietabel maken

en:    h   change number of heads
nl:    h   aantal koppen wijzigen

en:    i   change interleave factor
nl:    i   tussenruimte factor wijzigen

en:    i   install bootstrap
nl:    i   bootstrap installeren

en:    l   list known filesystem types
nl:    l   bekende bestandssysteem soorten opsommen

en:    l   list known partition types
nl:    l   bekende partitiesoorten opsommen

en:    m   print this menu
nl:    m   dit menu weergeven

en:    n   add a new BSD partition
nl:    n   een nieuwe BSD partitie toevoegen

en:    n   add a new partition
nl:    n   een nieuwe partitie toevoegen

en:    o   change rotation speed (rpm)
nl:    o   rotatiesnelheid wijzigen (rpm)

en:    o   create a new empty DOS partition table
nl:    o   een nieuwe, lege DOS partitietabel maken

en:    p   print BSD partition table
nl:    p   BSD partitietabel weergeven

en:    p   print the partition table
nl:    p   de partitietabel weergeven

en:    q   quit without saving changes
nl:    q   afsluiten zonder wijzigingen op te slaan

en:    r   return to main menu
nl:    r   terug naar hoofdmenu

en:    s   change number of sectors/track
nl:    s   aantal sectoren/spoor wijzigen

en:    s   create a new empty Sun disklabel
nl:    s   een nieuwe, lege Sun schijflabel maken

en:    s   show complete disklabel
nl:    s   complete schijflabel weergeven

en:    t   change a partition's filesystem id
nl:    t   bestandssysteem id van partitie wijzigen

en:    t   change a partition's system id
nl:    t   systeem id van partitie wijzigen

en:    u   change display/entry units
nl:    u   weergave/invoer eenheden wijzigen

en:    u   change units (cylinders/sectors)
nl:    u   eenheden (cylinders/sectoren) wijzigen

en:    v   verify the partition table
nl:    v   de partitietabel controleren

en:    w   write disklabel to disk
nl:    w   schijflabel naar schijf schrijven

en:    w   write table to disk and exit
nl:    w   tabel naar schijf schrijven en afsluiten

en:    x   extra functionality (experts only)
nl:    x   extra functionaliteit (alleen experts)

en:    x   link BSD partition to non-BSD partition
nl:    x   BSD partitie koppelen aan niet-BSD partitie

en:    y   change number of physical cylinders
nl:    y   aantal fysieke cylinders wijzigen

en:   %s --report [devices]
nl:   %s --report [apparaten]

en:   %s [-v|-q] commands devices
nl:   %s [-v|-q] opdrachten apparaten

en:   *** EXCEEDED UNIX LIMIT OF SYMLINKS ***
nl:   *** UNIX GRENS AANTAL SYMBOLISCHE KOPPELINGEN OVERSCHREDEN ***

en:   --jensen, --arc, --srm, --funky-toy
                    tell hwclock the type of alpha you have (see hwclock(8))
nl:   --jensen, --arc, --srm, --funky-toy
                    vertel welke soort Alpha u gebruikt (zie hwclock(8))

en:   -Q, --quiet-output           No normal output
nl:   -Q, --quiet-output           Geen gewone uitvoer

en:   -T, --test                   Test for getopt(1) version
nl:   -T, --test                   Test getopt(1) versie

en:   -V, --version                Output version information
nl:   -V, --version                Versie-informatie weergeven

en:   -a, --alternative            Allow long options starting with single -
nl:   -a, --alternative            Lange opties toestaan beginnend met een enkele -

en:   -h, --help                   This small usage guide
nl:   -h, --help                   Deze kleine gebruikersaanwijzing weergeven

en:   -l, --longoptions=longopts   Long options to be recognized
nl:   -l, --longoptions=langeopts  Lange opties die moeten worden herkend

en:   -n, --name=progname          The name under which errors are reported
nl:   -n, --name=prognaam          De naam waaronder fouten worden gerapporteerd

en:   -o, --options=optstring      Short options to be recognized
nl:   -o, --options=opttekst       Korte opties die moeten worden herkend

en:   -q, --quiet                  Disable error reporting by getopt(3)
nl:   -q, --quiet                  Foutrapportage van getopt(3) uit zetten

en:   -s, --shell=shell            Set shell quoting conventions
nl:   -s, --shell=shell            Shell aanhalingsconventies instellen

en:   -u, --unqote                 Do not quote the output
nl:   -u, --unqote                 Uitvoer niet aanhalen

en:   ?          Print this screen
nl:   ?          Dit scherm weergeven

en:   Overflow
nl:   Overloop

en:   Size (GB)
nl:   Grootte (GB)

en:   Size (MB)
nl:   Grootte (MB)

en:   W          Write partition table to disk (must enter upper case W)
nl:   W          Partitietabel naar schijf wegschrijven (moet met hoofdletter)

en:   [ -append [1-NR_CONSOLES] ]
nl:   [ -append [1-AANTAL_CONSOLES] ]

en:   [ -dump   [1-NR_CONSOLES] ]
nl:   [ -dump   [1-AANTAL_CONSOLES] ]

en:   [ -file dumpfilename ]
nl:   [ -file dump_bestandsnaam ]

en:   [ -term terminal_name ]
nl:   [ -term terminal_naam ]

en:   b          Toggle bootable flag of the current partition
nl:   b          `Opstartbaar'-optie voor huidige partitie aan/uitzetten

en:   d          Delete the current partition
nl:   d          Huidige partitie verwijderen

en:   g          Change cylinders, heads, sectors-per-track parameters
nl:   g          Cylinders, koppen, sectoren-per-spoor wijzigen

en:   h          Print this screen
nl:   h          Dit scherm weergeven

en:   m          Maximize disk usage of the current partition
nl:   m          Schijf gebruik maximaliseren voor huidige partitie

en:   n          Create new partition from free space
nl:   n          Nieuwe partitie maken van vrije ruimte

en:   p          Print partition table to the screen or to a file
nl:   p          Partitietabel weergeven op scherm of naar bestand

en:   q          Quit program without writing partition table
nl:   q          Programma afsluiten zonder partitietabel te schrijven

en:   ramsize ...                     same as rdev -r
nl:   ramsize ...                     zelfde als rdev -r

en:   rdev -R /dev/fd0 1              set the ROOTFLAGS (readonly status)
nl:   rdev -R /dev/fd0 1              stelt de ROOTFLAGS in (alleen-lezen status)

en:   rdev -o N ...                   use the byte offset N
nl:   rdev -o N ...                   gebruik de byte plaats N

en:   rdev -r /dev/fd0 627            set the RAMDISK size
nl:   rdev -r /dev/fd0 627            stelt de RAMDISK grootte in

en:   rdev -v /dev/fd0 1              set the bootup VIDEOMODE
nl:   rdev -v /dev/fd0 1              stelt de opstart VIDEOMODE in

en:   rdev /dev/fd0  (or rdev /linux, etc.) displays the current ROOT device
nl:   rdev /dev/fd0  (of rdev /linux, etc.) geeft huidige ROOT apparaat aan

en:   rdev /dev/fd0 /dev/hda2         sets ROOT to /dev/hda2
nl:   rdev /dev/fd0 /dev/hda2         stelt ROOT in op /dev/hda2

en:   rootflags ...                   same as rdev -R
nl:   rootflags ...                   zelfde als rdev -R

en:   still logged in
nl:   nog ingelogd

en:   t          Change the filesystem type
nl:   t          Soort bestandssysteem wijzigen

en:   u          Change units of the partition size display
nl:   u          Eenheden partitiegrootte weergave wijzigen

en:   vidmode ...                     same as rdev -v
nl:   vidmode ...                     zelfde als rdev -v

en:  # Flags Head Sect Cyl   ID  Head Sect Cyl     Sector    Sectors
nl:  # OptiesKop  Sect Cyl   ID  Kop  Sect Cyl     Sector    Sectoren

en:  # Type       Sector      Sector   Offset    Length   Filesystem Type (ID) Flag
nl:  # Soort      Sector      Sector   Plaats    Lengte   Bestandssysteem (ID) Optie

en:  %s: unrecognized partition table type
nl: %s: onbekend partitietabeltype

en:  ? could not chdir into %s - %s (%d)
nl:  ? gaan naar map %s mislukt - %s (%d)

en:  ? problems reading symlink %s - %s (%d)
nl:  ? problemen bij lezen symbolische koppeling %s - %s (%d)

en:  Last %s
nl:  Laatste %s

en:  Remove
nl:  Verwijderen

en:  and
nl:  en

en:  badsect
nl:  slechte sector

en:  removable
nl:  verwijderbaar

en: !!! Internal error !!!
nl: !!! Interne fout !!!

en: !!!! Internal error creating logical drive with no extended partition !!!!
nl: !!!! Interne fout bij maken logische schijf zonder uitgebreide partitie !!!!

en: "%s" line %d
nl: "%s" regel %d

en: #       start       end      size     fstype   [fsize bsize   cpg]
nl: #       start       eind     grootte  bestandssysteem [grootte bsize cpg]

en: # partition table of %s
nl: # partitietabel van %s

en: %*s Boot      Start         End      Blocks   Id  System
nl: %*s Boot      Start         Einde    Blokken  Id  Systeem

en: %*s Flag    Start       End    Blocks   Id  System
nl: %*s Optie   Start       Eind   Blokken  Id  Systeem

en: %2d: %-10s sector%5u size%8u
nl: %2d: %-10s sector%5u grootte%8u

en: %6ld zones used (%ld%%)
nl: %6ld zones gebruikt (%ld%%)

en: %c: unknown command
nl: %c: onbekende opdracht

en: %d LOGIN FAILURES FROM %s, %s
nl: %d INLOG MISLUKKINGEN VAN %s, %s

en: %d LOGIN FAILURES ON %s, %s
nl: %d INLOG MISLUKKINGEN OP %s, %s

en: %d bad blocks
nl: %d slechte blokken

en: %d heads, %d sectors/track, %d cylinders
nl: %d koppen, %d sectoren/spoor, %d cylinders

en: %d: old priority %d, new priority %d
nl: %d: oude prioriteit %d, nieuwe prioriteit %d

en: %ld blocks
nl: %ld blokken

en: %lld unallocated sectors
nl: %lld niet-gereserveerde sectoren

en: %lu bad pages
nl: %lu slechte pagina's

en: %s  %.6f seconds
nl: %s  %.6f seconden

en: %s (%u-%u, default %u):
nl: %s (%u-%u, standaard %u):

en: %s -An device	 activate partition n, inactivate the other ones
nl: %s -An apparaat	 partitie n activeren, alle andere de-activeren

en: %s contains no disklabel.
nl: %s bevat geen schijflabel.

en: %s device		 list active partitions on device
nl: %s apparaat		 actieve partities op apparaat weergeven

en: %s device n1 n2 ... activate partitions n1 ..., inactivate the rest
nl: %s apparaat n1 n2 ... partities n1 ... activeren, de rest de-activeren

en: %s does not have interrupt functions.
nl: %s heeft geen onderbrekingsfuncties.

en: %s from %s
nl: %s van %s

en: %s from %s%s
nl: %s van %s%s

en: %s from util-linux-%s
nl: %s van util-linux-%s

en: %s is clean, no check.
nl: %s is schoon, geen controle.

en: %s is mounted.
nl: %s is aangekoppeld.

en: %s is mounted; will not make a filesystem here!
nl: %s is aangekoppeld; zal hier geen bestandssysteem maken!

en: %s is not a block special device
nl: %s is geen speciaal blok-apparaat

en: %s is unable to get I/O port access:  the iopl(3) call failed.
nl: %s kan geen I/O poort toegang krijgen:  de iopl(3) aanroep mislukte.

en: %s login refused on this terminal.
nl: %s inloggen geweigerd vanaf deze terminal.

en: %s looks like swapspace - not mounted
nl: %s ziet er uit al wisselgeheugen - niet aangekoppeld

en: %s of partition %s has impossible value for cylinders: %lu (should be in 0-%lu)
nl: %s van partitie %s heeft onmogelijke waarde voor cylinders: %lu (moet zijn tussen 0-%lu)

en: %s of partition %s has impossible value for head: %lu (should be in 0-%lu)
nl: %s van partitie %s heeft een onmogelijke waarde voor kop: %lu (moet zijn tussen 0-%lu)

en: %s of partition %s has impossible value for sector: %lu (should be in 1-%lu)
nl: %s van partitie %s heeft onmogelijke waarde voor sector: %lu (moet zijn tussen 1-%lu)

en: %s on %s
nl: %s op %s

en: %s provides information on ipc facilities for which you have read access.
nl: %s geeft informatie over ipc voorzieningen waarvoor u leestoegang heeft.

en: %s requires an argument
nl: %s vereist een argument

en: %s succeeded.
nl: %s voltooid.

en: %s takes no non-option arguments.  You supplied %d.
nl: %s heeft geen argumenten zonder opties.  U gaf %d.

en: %s umounted
nl: %s ontkoppeld

en: %s using IRQ %d
nl: %s met IRQ %d

en: %s using polling
nl: %s met status-opvraging

en: %s%s.
    You can do this from the extra functions menu.
nl: %s%s.
    U kunt dit doen vanuit het menu met extra functies.

en: %s-sided, %d tracks, %d sec/track. Total capacity %d kB.
nl: %s-zijdig, %d sporen, %d sec/spoor. Totale capaciteit %d kB.

en: %s: "%s" does not exist.
nl: %s: "%s" bestaat niet.

en: %s: "%s" is not executable.
nl: %s: "%s" is niet uitvoerbaar.

en: %s: "%s" is not listed in /etc/shells.
nl: %s: "%s" staat niet in /etc/shells.

en: %s: $TERM is not defined.
nl: %s: $TERM is niet gedefinieerd.

en: %s: %ld current threshold and %ld current timeout
nl: %s: %ld huidige drempelwaarde en %ld huidige time-out

en: %s: %ld cylinders, %ld heads, %ld sectors/track
nl: %s: %ld cylinders, %ld koppen, %ld sectoren/spoor

en: %s: %ld default threshold and %ld default timeout
nl: %s: %ld standaard drempelwaarde en %ld standaard time-out

en: %s: %lu ints, %lu chars; fifo: %lu thresh, %lu tmout, %lu max, %lu now
nl: %s: %lu ints, %lu tekens; fifo: %lu drempel, %lu tmout, %lu max, %lu nu

en: %s: %lu ints, %lu/%lu chars; fifo: %lu thresh, %lu tmout, %lu max, %lu now
nl: %s: %lu ints, %lu/%lu tekens; fifo: %lu drempel, %lu tmout, %lu max, %lu nu

en: %s: %s is not authorized to change the finger info of %s
nl: %s: %s is niet gerechtigd om de finger-informatie van %s te wijzigen

en: %s: %s is not authorized to change the shell of %s
nl: %s: %s is niet gerechtigd om de shell van %s te wijzigen

en: %s: %s not an lp device.
nl: %s: %s niet een lp apparaat.

en: %s: %s unchanged
nl: %s: %s ongewijzigd

en: %s: %s(%i): wrong map line
nl: %s: %s(%i): foutieve afbeelding regel

en: %s: '%c' is not allowed.
nl: %s: '%c' is niet toegestaan.

en: %s: Argument error, usage
nl: %s: Argument fout, gebruik

en: %s: BAD ERROR
nl: %s: SLECHTE FOUT

en: %s: Can't get context for %s
nl: %s: kan context van %s niet opvragen

en: %s: Can't set context for %s
nl: %s: kan context voor %s niet instellen

en: %s: Can't set default context for /etc/passwd
nl: %s: kan standaardcontext voor /etc/passwd niet instellen

en: %s: Cannot create tempfile
nl: %s: Kan geen tijdelijk bestand maken

en: %s: Cannot fork
nl: %s: Kan niet fork()

en: %s: Control characters are not allowed.
nl: %s: Stuurtekens zijn niet toegestaan.

en: %s: Could not find any loop device. Maybe this kernel does not know
           about the loop device? (If so, recompile or `modprobe loop'.)
nl: %s: Kon geen enkel lus-apparaat vinden. Misschien weet deze kernel niets
           over het lus-apparaat? (Als dat zo is kunt u die opnieuw compileren of een
            `modprobe loop' doen.)

en: %s: Device '%s' contains a valid Sun disklabel.
    This probably means creating v0 swap would destroy your partition table
    No swap created. If you really want to create swap v0 on that device, use
    the -f option to force it.
nl: %s: Apparaat '%s' bevat een geldig Sun schijflabel.
    Dit betekent waarschijnlijk dat het maken van v0 wisselgeheugen uw parti-
    tietabel zou vernielen. Er is geen wisselgeheugen gemaakt. Als u echt v0
    wisselgeheugen op dat apparaat wilt maken, kunt u de -f optie gebruiken
    om het te forceren.

en: %s: Only root can shut a system down.
nl: %s: Alleen root kan een systeem afsluiten.

en: %s: Out of memory!
nl: %s: Geheugentekort!

en: %s: Read error from %s file
nl: %s: Leesfout bestand %s

en: %s: Running UID doesn't match UID of user we're altering, shell change denied
nl: %s: uitvoerende UID komt niet overeen met UID van gebruiker die wordt gewijzigd, shell-wijziging ontzegd

en: %s: Skipping file %s - it appears to have holes.
nl: %s: Overslaan bestand %s - het lijkt gaten te hebben.

en: %s: The --adjust and --noadjfile options are mutually exclusive.  You specified both.
nl: %s: De --adjust en --noadjfile opties sluiten elkaar uit.  U heeft beide aangegeven.

en: %s: The --utc and --localtime options are mutually exclusive.  You specified both.
nl: %s: De --utc en --localtime opties sluiten elkaar uit.  U heeft beide aangegeven.

en: %s: Unexpected EOF in %s file
nl: %s: Onverwacht EOF in bestand %s

en: %s: Unknown command: %s
nl: %s: Onbekende opdracht: %s

en: %s: Unknown error in %s file
nl: %s: Onbekende fout in bestand %s

en: %s: Usage: "%s [options]
    	 -m <mapfile>  (defaults: "%s" and
    				  "%s")
    	 -p <pro-file> (default: "%s")
    	 -M <mult>     set the profiling multiplier to <mult>
    	 -i            print only info about the sampling step
    	 -v            print verbose data
    	 -a            print all symbols, even if count is 0
    	 -b            print individual histogram-bin counts
    	 -s            print individual counters within functions
    	 -r            reset all the counters (root only)
    	 -n            disable byte order auto-detection
    	 -V            print version and exit
nl: %s: Gebruik: "%s [opties]
    	 -m <afbeeldingsbestand>  (standaard: "%s" en
    				  "%s")
    	 -p <pro-bestand> (standaard: "%s")
    	 -M <mult>     stelt profileer-vermenigvuldiger op <mult>
    	 -i            alleen info over bemonsterstap weergeven
    	 -v            meer gegevens weergeven
    	 -a            alle symbolen weergeven, zelfs als het aantal 0 is
    	 -b            individuele histogram-vak-aantallen weergeven
    	 -s            individuele tellers in functies weergeven
    	 -r            alle tellers op nul opnieuw instellen (alleen root)
    	 -n            byte volgorde auto-detectie uit zetten
    	 -V            versie weergeven en afsluiten

en: %s: Usage: %s [-number] [-p string] [-cefnrs] [+line] [+/pattern/] [files]
nl: %s: Gebruik: %s [-number] [-p tekst] [-cefnrs] [+regel] [+/patroon/] [bestanden]

en: %s: Warning: unrecognized third line in adjtime file
nl: %s: Waarschuwing: derde regel in adjtime bestand niet herkend

en: %s: With --noadjfile, you must specify either --utc or --localtime
nl: %s: Met --noadjfile moet u --utc of --localtime aangeven

en: %s: Your shell is not in /etc/shells, shell change denied
nl: %s: Uw shell is niet in /etc/shells, shellwijziging geweigerd

en: %s: atomic %s failed for 1000 iterations!
nl: %s: atomische %s 1000 iteraties mislukt!

en: %s: bad UUID
nl: %s: slechte UUID

en: %s: bad directory: '.' isn't first
nl: %s: slechte map: '.' is niet eerste

en: %s: bad directory: '..' isn't second
nl: %s: slechte map: '..' is niet tweede

en: %s: bad directory: size < 32
nl: %s: slechte map: grootte < 32

en: %s: bad value
nl: %s: slechte waarde

en: %s: can only change local entries; use yp%s instead.
nl: %s: kan alleen lokale ingangen wijzigen; gebruik yp%s in plaats.

en: %s: can't exec %s: %m
nl: %s: kan niet uitvoeren %s: %m

en: %s: can't find "_stext" in %s
nl: %s: kan "_stext" niet vinden in %s

en: %s: can't find process "%s"
nl: %s: kan proces "%s" niet vinden

en: %s: can't link %s: %s
nl: %s: kan %s niet koppelen: %s

en: %s: can't open temporary file.
nl: %s: kan tijdelijke bestand niet openen.

en: %s: can't read %s.
nl: %s: kan %s niet lezen.

en: %s: can't read temporary file.
nl: %s: kan tijdelijke bestand niet lezen.

en: %s: can't stat temporary file.
nl: %s: kan tijdelijke bestand niet vinden.

en: %s: can't unlock %s: %s (your changes are still in %s)
nl: %s: kan %s niet de-blokkeren: %s (uw wijzigingen zijn nog in %s)

en: %s: cannot find the device for %s
nl: %s: kan geen apparaat vinden voor %s

en: %s: cannot open %s
nl: %s: kan %s niet openen

en: %s: cannot open %s: %s
nl: %s: niet %s niet openen: %s

en: %s: cannot stat %s: %s
nl: %s: kan de status van %s niet opvragen: %s

en: %s: could not find any device /dev/loop#
nl: %s: kon geen /dev/loop# apparaat vinden

en: %s: could not find any free loop device
nl: %s: kon geen enkel vrij lus-apparaat vinden

en: %s: could not open %s, so UUID and LABEL conversion cannot be done.
nl: %s: kon %s niet openen; UUID en LABEL conversie kon dus niet worden gedaan.

en: %s: dup problem: %m
nl: %s: dubbel ingesteld probleem: %m

en: %s: error: Nowhere to set up swap on?
nl: %s: fout: Nergens om wisselgeheugen op in te stellen?

en: %s: error: label only with v1 swap area
nl: %s: fout: label enkel met v1 swapruimte

en: %s: error: size %lu is larger than device size %lu
nl: %s: fout: grootte %lu is groter dan apparaatgrootte %lu

en: %s: error: swap area needs to be at least %ldkB
nl: %s: fout: wisselgeheugen moet tenminste %ldkB zijn

en: %s: error: the label %s occurs on both %s and %s
nl: %s: fout: het label %s komt voor op %s èn op %s

en: %s: error: unknown version %d
nl: %s: fout: onbekende versie %d

en: %s: failed to open: %s
nl: %s: openen mislukt: %s

en: %s: illegal key (%s)
nl: %s: onjuiste sleutel (%s)

en: %s: illegal option -- %c
nl: %s: onjuiste optie -- %c

en: %s: illegal option -- %s
nl: %s: onjuiste optie -- %s

en: %s: input overrun
nl: %s: invoer overloop

en: %s: ioctl error on %s
nl: %s: ioctl fout bij %s

en: %s: no changes made
nl: %s: geen wijzigingen gemaakt

en: %s: no permission to look at /dev/loop#
nl: %s: geen toestemming om naar /dev/loop# te kijken

en: %s: no such partition
nl: %s: die partitie bestaat niet

en: %s: not a block device
nl: %s: geen blok-apparaat

en: %s: not open for read/write
nl: %s: niet open voor lezen/schrijven

en: %s: option parse error
nl: %s: optie-inleesfout

en: %s: option requires an argument -- %s
nl: %s: optie vereist een argument -- %s

en: %s: out of memory
nl: %s: geheugentekort

en: %s: profile address out of range. Wrong map file?
nl: %s: profiel adres buiten bereik. Fout afbeeldingsbestand?

en: %s: read error on %s
nl: %s: leesfout op %s

en: %s: read: %m
nl: %s: gelezen: %m

en: %s: renaming %s to %s failed: %s
nl: %s: hernoemen %s tot %s mislukt: %s

en: %s: seek error on %s
nl: %s: zoekfout op %s

en: %s: shell must be a full path name.
nl: %s: shell moet de volledige padnaam zijn.

en: %s: the %s file is busy (%s present)
nl: %s: het bestand %s is bezig (%s aanwezig)

en: %s: the group file is busy.
nl: %s: het bestand group is bezig.

en: %s: the password file is busy.
nl: %s: het bestand passwd is bezig.

en: %s: unknown argument: %s
nl: %s: onbekend argument: %s

en: %s: unknown option "-%c"
nl: %s: onbekende optie "'-%c"

en: %s: unknown signal %s
nl: %s: onbekend signaal %s

en: %s: unknown signal %s; valid signals:
nl: %s: onbekend signaal %s; geldige signalen:

en: %s: use -l option to see list
nl: %s: gebruik -l om de lijst te zien

en: %s: user "%s" does not exist.
nl: %s: gebruiker "%s" bestaat niet.

en: %s: warning: %s has insecure permissions %04o, %04o suggested
nl: %s: waarschuwing: %s heeft onveilige toegangsrechten %04o, %04o aangeraden

en: %s: warning: truncating swap area to %ldkB
nl: %s: waarschuwing: afkappen wisselgeheugen tot %ldkB

en: %s: will not read %s - use stdin.
nl: %s: zal %s niet lezen - gebruik stdin.

en: %s: you (user %d) don't exist.
nl: %s: u (gebruiker %d) bestaat niet.

en: '%c' is not allowed.
nl: '%c' is niet toegestaan.

en: (Expected: `UTC' or `LOCAL' or nothing.)
nl: (Verwacht: `UTC' of `LOCAL' of niets.)

en: (Next file:
nl: (Volgende bestand:

en: (Next file: %s)
nl: (Volgende bestand: %s)

en: , busy
nl: , bezig

en: , encryption %s (type %d)
nl: , codering %s (soort %d)

en: , encryption type %d
nl: , coderingssoort %d

en: , error
nl: , fout

en: , offset %d
nl: , plaats %d

en: , offset %lld
nl: , plaats %lld

en: , out of paper
nl: , papier is op

en: , ready
nl: , gereed

en: , sizelimit %lld
nl: , grens grootte %lld

en: , total %llu sectors
nl: , totaal %llu sectoren

en: -- line already flushed
nl: -- regel als doorgespoeld

en: ----- Bootinfo -----
    Bootfile: %s
    ----- Directory Entries -----
nl: ----- Opstartinfo -----
    Opstartbestand: %s
    ----- Mapingangen -----

en: ----- partitions -----
    Pt# %*s  Info     Start       End   Sectors  Id  System
nl: ----- partities -----
    Pt# %*s  Info     Start       Eind  Sectoren Id  Systeem

en: ------ Message Queues --------
nl: ------ Bericht wachtrijen --------

en: ------ Message Queues PIDs --------
nl: ------ Bericht wachtrijen PIDs --------

en: ------ Message Queues Send/Recv/Change Times --------
nl: ------ Bericht wachtrijen verzend/ontvang/wijzig tijden --------

en: ------ Message Queues: Creators/Owners --------
nl: ------ Bericht wachtrijen: aanmakers/eigenaars --------

en: ------ Messages: Limits --------
nl: ------ Berichten: grenzen --------

en: ------ Messages: Status --------
nl: ------ Berichten: status --------

en: ------ Semaphore Arrays --------
nl: ------ Semaphore arrays --------

en: ------ Semaphore Arrays Creators/Owners --------
nl: ------ Semaphore arrays aanmakers/eigenaars --------

en: ------ Semaphore Limits --------
nl: ------ Semaphore grenzen --------

en: ------ Semaphore Status --------
nl: ------ Semaphore status --------

en: ------ Shared Memory Attach/Detach/Change Times --------
nl: ------ Bevestig/Losmaak/Wijzig tijden gedeeld geheugen --------

en: ------ Shared Memory Creator/Last-op --------
nl: ------ Aanmaker/Laatste-op gedeeld geheugen --------

en: ------ Shared Memory Limits --------
nl: ------ Grenzen gedeeld geheugen --------

en: ------ Shared Memory Operation/Change Times --------
nl: ------ Gedeeld geheugen opdracht/wijzig tijden --------

en: ------ Shared Memory Segment Creators/Owners --------
nl: ------ Segment aanmakers/eigenaars gedeeld geheugen --------

en: ------ Shared Memory Segments --------
nl: ------ Gedeeld geheugen segmenten --------

en: ------ Shared Memory Status --------
nl: ------ Status gedeeld geheugen --------

en: -------      -------
nl: --------     -------

en: ----------------------------
    FILE SYSTEM HAS BEEN CHANGED
    ----------------------------
nl: ----------------------------
    BESTANDSSYSTEEM IS VERANDERD
    ----------------------------

en: --More--
nl: --Meer--

en: --date argument too long
nl: --date argument te lang

en: -i id [-s -q -m] : details on resource identified by id
nl: -i id [-s -q -m] : details over bron geïdentificeerd met id

en: -n flag was given: Nothing changed
nl: -n optie is gegeven: Niets gewijzigd

en: ...Skipping back to file
nl: ...Overslaan terug naar bestand

en: ...Skipping to file
nl: ...Overslaan tot bestand

en: ...back %d pages
nl: ...%d pagina's terug

en: ...back 1 page
nl: ...1 pagina terug

en: ...got clock tick
nl: ...klok tik ontvangen

en: ...skipping
nl: ...overslaan

en: ...skipping %d lines
nl: ...%d regels overslaan

en: ...skipping backward
nl: ...overslaan naar achteren

en: ...skipping forward
nl: ...overslaan naar voren

en: ...skipping one line
nl: ...1 regel overslaan

en: /dev/%s: cannot open as standard input: %m
nl: /dev/%s: kan niet openen als standaardinvoer: %m

en: /dev/%s: not a character device
nl: /dev/%s: geen teken-apparaat

en: /dev: chdir() failed: %m
nl: /dev: chdir() mislukt: %m

en: 3,5" floppy
nl: 3,5" diskette

en: : !command not allowed in rflag mode.
nl: : !opdracht niet toegestaan in rflag modus.

en: ; rest of file ignored
nl: ; rest van bestand genegeerd

en: ; see strings(1).
nl: ; zie strings(1).

en: <space>                 Display next k lines of text [current screen size]
    z                       Display next k lines of text [current screen size]*
    <return>                Display next k lines of text [1]*
    d or ctrl-D             Scroll k lines [current scroll size, initially 11]*
    q or Q or <interrupt>   Exit from more
    s                       Skip forward k lines of text [1]
    f                       Skip forward k screenfuls of text [1]
    b or ctrl-B             Skip backwards k screenfuls of text [1]
    '                       Go to place where previous search started
    =                       Display current line number
    /<regular expression>   Search for kth occurrence of regular expression [1]
    n                       Search for kth occurrence of last r.e [1]
    !<cmd> or :!<cmd>       Execute <cmd> in a subshell
    v                       Start up /usr/bin/vi at current line
    ctrl-L                  Redraw screen
    :n                      Go to kth next file [1]
    :p                      Go to kth previous file [1]
    :f                      Display current file name and line number
    .                       Repeat previous command
nl: <spatie>                 Geef volgende k regels weer van tekst [huidige schermgrootte]
    z                       Geef volgende k regels weer van tekst [huidige schermgrootte]*
    <enter>                Geef volgende k regels weer van tekst [1]*
    d of ctrl-D             Schuif k regels op [huidige schuifgrootte, in het begin 11]*
    q of Q of <interrupt>   Afsluiten voor meer
    s                       Naar voren k regels overslaan [1]
    f                       Naar voren k schermen overslaan [1]
    b of ctrl-B             Naar achteren k schermen overslaan [1]
    '                       Ga naar de plaats waar de vorige zoekopdracht startte
    =                       Geef huidige regelnummer weer
    /<reguliere uitdrukking>   Zoek de kde overeenkomst van reguliere uitdrukking [1]
    n                       Zoek de kde overeenkomst van vorige reguliere uitdrukking [1]
    !<cmd> of :!<cmd>       Voer <cmd> uit in een subshell
    v                       Start /usr/bin/vi op de huidige regel
    ctrl-L                  Teken het scherm opnieuw
    :n                      Ga naar het kde volgende bestand [1]
    :p                      Ga naar het kde vorige bestand [1]
    :f                      Geef de huidige bestandsnaam en het regelnummer weer
    .                       Herhaal de vorige opdracht

en: AIEEE: block "compressed" to > 2*blocklength (%ld)
nl: OEPS: blok "ingepakt" tot > 2*bloklengte (%ld)

en: AIX bootable
nl: AIX opstartbaar

en: According to MIPS Computer Systems, Inc the Label must not contain more than 512 bytes
nl: Volgens MIPS Computer Systems, Inc mag het Label niet meer dan 512 bytes bevatten

en: Add partition at beginning of free space
nl: Partitie toevoegen aan begin vrije ruimte

en: Add partition at end of free space
nl: Partitie toevoegen aan einde vrije ruimte

en: Adding a primary partition
nl:  Een primaire partitie toevoegen

en: All logical partitions are in use
nl: Alle logische partities zijn in gebruik

en: All primary partitions have been defined already!
nl: Alle primaire partities zijn al gedefinieerd!

en: Alternate cylinders
nl: Afwisselende cylinders

en: Among the primary partitions, at most one can be extended
     (although this is not a problem under Linux)
nl: Van de primaire partities kan er ten hoogste één uitgebreid
    zijn (hoewel dit geen probleem is onder Linux)

en: Are you satisfied with this? [ynq]
nl: Bent u hiermee tevreden? [ynq]

en: Assuming hardware clock is kept in %s time.
nl: Aangenomen wordt dat de hardware klok staat op %s tijd.

en: Assuming pages of size %d (not %d)
nl: Pagina groottes van %d worden aangenomen (niet %d)

en: Attempting to generate entire disk entry automatically.
nl: Proberen automatisch een gehele schijf ingang aan te maken.

en: Autoconfigure failed.
nl: Auto-instellen mislukt.

en: Autoconfigure found a %s%s%s
nl: Auto-instellen heeft een %s%s%s gevonden

en: Available commands:
nl: Beschikbare opdrachten:

en: BLKGETSIZE ioctl failed on %s
nl: BLKGETSIZE ioctl mislukt op %s

en: BSD disklabel command (m for help):
nl: BSD schijflabel opdracht (m voor hulp):

en: BSDI swap
nl: BSDI wisselgeheugen

en: Bad Id %lx
nl: Slechte Id %lx

en: Bad logical partition
nl: Slechte logische partitie

en: Bad offset in primary extended partition
nl: Slechte plaats in primaire uitgebreide partitie

en: Bad primary partition
nl: Slechte primaire partitie

en: Bad signature on partition table
nl: Slechte handtekening op partitietabel

en: Bad swap header size, no label written.
nl: Slechte swap-headergrootte, er is geen label weggeschreven.

en: Bad user-specified page size %d
nl: Slechte door gebruiker aangegeven pagina grootte %d

en: BeOS fs
nl: BeOS

en: Beginning
nl: Begin

en: Block %d in file `%s' is marked not in use.
nl: Blok %d in bestand `%s' is gemarkeerd als ongebruikt.

en: Block has been used before. Now in file `%s'.
nl: Blok is al eerder gebruikt. Nu in bestand `%s'.

en: BlockSize: %d
nl: Blokgrootte: %d

en: Blocks: %ld
nl: Blokken: %ld

en: Boot
nl: Opstartbaar

en: Boot Wizard hidden
nl: Boot Wizard verborgen

en: Boot file unchanged
nl: Opstartbestand ongewijzigd

en: Bootable
nl: Opstartbaar

en: Booting to single user mode.
nl: Opstarten in enkele-gebruikersmodus.

en: Bootstrap installed on %s.
nl: Bootstrap geïnstalleerd op %s.

en: Bootstrap overlaps with disk label!
nl: Bootstrap overlapt met schijflabel!

en: Broadcast Message from %s@%s
nl: Bericht van %s@%s

en: Building a new DOS disklabel. Changes will remain in memory only,
    until you decide to write them. After that, of course, the previous
    content won't be recoverable.
nl: Er wordt een nieuwe DOS schijflabel gemaakt. Wijzigingen blijven
    alleen in het geheugen, totdat u besluit ze weg te schrijven. Op
    dat moment is de vorige inhoud uiteraard niet meer herstelbaar.

en: Building a new SGI disklabel. Changes will remain in memory only,
    until you decide to write them. After that, of course, the previous
    content will be unrecoverably lost.
nl: Opbouwen nieuwe SGI schijflabel. Wijzigingen zullen in het geheugen
    blijven totdat u besluit om ze weg te schrijven. Daarna zal de oude
    inhoud uiteraard definitief verloren zijn.

en: Building a new sun disklabel. Changes will remain in memory only,
    until you decide to write them. After that, of course, the previous
    content won't be recoverable.
nl: Een nieuwe Sun schijflabel maken. Wijzigingen zullen in het geheugen
    blijven totdat u besluit om ze weg te schrijven. Daarna zal de oude
    inhoud uiteraard definitief verloren zijn.

en: CTRL-L       Redraws the screen
nl: CTRL-L       Het scherm opnieuw tekenen

en: Calling ioctl() to re-read partition table.
nl: Aanroepen ioctl() om partitietabel opnieuw in te lezen.

en: Calling kernel power-off facility...
nl: De uitschakel-voorziening van de kernel wordt aangeroepen...

en: Calling settimeofday:
nl: Aanroepen settimeofday:

en: Can't get threshold for %s: %s
nl: Kan drempelwaarde voor %s niet verkrijgen: %s

en: Can't get timeout for %s: %s
nl: Kan time-out niet verkrijgen voor %s: %s

en: Can't issue CYGETMON on %s: %s
nl: Kan CYGETMON niet uitvoeren op %s: %s

en: Can't lock lock file %s: %s
nl: Kan blokkeerbestand %s niet blokkeren: %s

en: Can't open %s: %s
nl: Kan %s niet openen: %s

en: Can't open /dev/tty1 or /dev/vc/1
nl: Openen /dev/tty1 of /dev/vc/1 mislukt

en: Can't read %s, exiting.
nl: Kan %s niet lezen, afsluiten.

en: Can't set %s to threshold %d: %s
nl: Kan %s niet instellen op drempelwaarde %d: %s

en: Can't set %s to time threshold %d: %s
nl: Kan %s niet instellen op tijdsdrempel %d: %s

en: Can't set signal handler
nl: Kan geen signaalhandvat instellen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Cannot access the Hardware Clock via any known method.
nl: Kan geen toegang krijgen tot hardware klok op een bekende manier.

en: Cannot change FS Type to empty
nl: Kan bestandsysteem soort niet veranderen tot leeg

en: Cannot change FS Type to extended
nl: Kan bestandssysteem soort niet veranderen tot uitgebreid

en: Cannot change the type of an empty partition
nl: Kan niet de soort van een lege partitie wijzigen

en: Cannot create link %s
    Perhaps there is a stale lock file?
nl: Kan koppeling %s niet maken
    Mogelijk is er een oud blokkeerbestand?

en: Cannot create logical drive here -- would create two extended partitions
nl: Kan hier geen logische schijf maken -- zou twee uitgebreide partities maken

en: Cannot delete an empty partition
nl: Kan geen lege partitie verwijderen

en: Cannot exec %s, trying umount.
nl: Uitvoeren %s mislukt, proberen umount.

en: Cannot exec swapoff, hoping umount will do the trick.
nl: Uitvoeren swapoff mislukt, hopelijk lost umount het op.

en: Cannot exec umount, giving up on umount.
nl: Uitvoeren umount mislukt, dit geef ik op.

en: Cannot fork for swapoff. Shrug!
nl: fork() mislukt voor swapoff. Help!

en: Cannot fork for umount, trying manually.
nl: fork() mislukt voor umount, ik probeer het nu handmatig.

en: Cannot get disk size
nl: Kan schijfgrootte niet opvragen

en: Cannot get size of %s
nl: Kan grootte van %s niet opvragen

en: Cannot make this partition bootable
nl: Kan deze partitie niet opstartbaar maken

en: Cannot maximize this partition
nl: Kan deze partitie niet maximaliseren

en: Cannot open
nl: Kan niet openen

en: Cannot open "%s" for read
nl: Kan "%s" niet openen voor lezen

en: Cannot open %s
nl: Kan %s niet openen

en: Cannot open /dev/port: %s
nl: Kan /dev/port niet openen: %s

en: Cannot open disk drive
nl: Kan schijf niet openen

en: Cannot open file '%s'
nl: Kan bestand '%s' niet openen

en: Cannot read disk drive
nl: Kan schijf niet lezen

en: Cannot seek on disk drive
nl: Kan niet zoeken op schijf

en: Cannot umount ""
nl: kan "" niet unmounten

en: Cannot write disk drive
nl: Kan niet schrijven naar schijf

en: Change cylinder geometry
nl: Cylinder geometrie wijzigen

en: Change disk geometry (experts only)
nl: Schijf geometrie wijzigen (alleen experts)

en: Change head geometry
nl: Koppen geometrie wijzigen

en: Change sector geometry
nl: Sector geometrie wijzigen

en: Change the filesystem type (DOS, Linux, OS/2 and so on)
nl: Bestandssysteem soort wijzigen (DOS, Linux, OS/2 enz.)

en: Change units of the partition size display (MB, sect, cyl)
nl: De gebruikte eenheden in weergave wijzigen (MB, sect, cyl)

en: Changed system type of partition %d to %x (%s)
nl: Systeemsoort van partitie %d veranderd naar %x (%s)

en: Changing display/entry units to %s
nl: Weergave/invoer eenheden worden veranderd naar %s

en: Changing finger information for %s.
nl: Wijzigen finger informatie voor %s.

en: Changing shell for %s.
nl: Wijzigen shell voor %s.

en: Checking that no-one is using this disk right now ...
nl: Even controleren of niemand deze schijf nu gebruikt ...

en: Clear
nl: Wissen

en: Clock drifted %.1f seconds in the past %d seconds in spite of a drift factor of %f seconds/day.
    Adjusting drift factor by %f seconds/day
nl: Klok %.1f seconden verschoven in de laatste %d seconden ondanks een verschuivingsfactor van %f seconden/dag.
    De verschuivingsfactor wordt %f seconden/dag aangepast

en: Clock not changed - testing only.
nl: Klok niet gewijzigd - alleen testen.

en: Command      Meaning
nl: Opdracht     Betekenis

en: Command (m for help):
nl: Opdracht (m voor hulp):

en: Command action
nl: Opdracht actie

en: Command action
       %s
       p   primary partition (1-4)
nl: Opdracht actie
       %s
       p   primaire partitie (1-4)

en: Consider leaving partition 3 as Whole disk (5),
    as SunOS/Solaris expects it and even Linux likes it.
nl: Overweeg om partitie 3 als Gehele Schijf (5) te laten, zoals
    SunOS/Solaris het verwacht en zelfs Linux het liefst heeft.

en: Consider leaving partition 9 as volume header (0),
    and partition 11 as entire volume (6)as IRIX expects it.
nl: Overweeg om partitie 9 te laten als volume kop (0), en
    partitie 11 als geheel volume (6) zoals IRIX het verwacht.

en: Control characters are not allowed.
nl: Stuurtekens zijn niet toegestaan.

en: Correct
nl: Corrigeren

en: Could not determine current format type
nl: Kon huidige soort formattering niet bepalen

en: Could not find %s in mtab
nl: Kon %s niet vinden in mtab

en: Could not open %s
nl: Kan %s niet openen

en: Couldn't initialize PAM: %s
nl: Kon PAM niet initialiseren: %s

en: Couldn't lock into memory, exiting.
nl: Kan niet blokkeren in geheugen, afsluiten.

en: Create a new logical partition
nl: Een nieuwe logische partitie maken

en: Create a new primary partition
nl: Een nieuwe primaire partitie maken

en: Create new partition from free space
nl: Nieuwe partitie maken van vrije ruimte

en: DIALUP AT %s BY %s
nl: INBELLEN BIJ %s DOOR %s

en: DM6 signature found - giving up
nl: DM6 ondertekening gevonden - ik geef het op

en: DOS Compatibility flag is not set
nl: DOS compatibaliteit is uit gezet

en: DOS Compatibility flag is set
nl: DOS compatibaliteit is aan gezet

en: DOS secondary
nl: DOS secundair

en: Darwin boot
nl: Darwin opstart

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Delete the current partition
nl: De huidige partitie verwijderen

en: Detected an OSF/1 disklabel on %s, entering disklabel mode.
nl: OSF/1 schijflabel gevonden op %s, ga in schijflabel modus.

en: Detected sgi disklabel with wrong checksum.
nl: Gevonden: sgi schijflabel met foutieve controle-som.

en: Detected sun disklabel with wrong checksum.
    Probably you'll have to set all the values,
    e.g. heads, sectors, cylinders and partitions
    or force a fresh label (s command in main menu)
nl: Sun schijflabel gevonden met onjuiste controle-som.
    Waarschijnlijk zult u alle waarden in moeten stellen,
    zoals koppen, sectoren, cylinders en partities, of
    een verse label moeten forceren (s opdracht in hoofdmenu)

en: Device
nl: Apparaat

en: Device contains neither a valid DOS partition table, nor Sun, SGI or OSF disklabel
nl: Apparaat bevat geen geldige DOS, Sun, SGI of OSF schijflabel

en: Device: %s
nl: Apparaat: %s

en: Did not write partition table to disk
nl: Partitietabel niet naar schijf geschreven

en: Directory data: %d bytes
nl: Mapgegevens: %d bytes

en: Disk %s doesn't contain a valid partition table
nl: Schijf %s bevat geen geldige partitietabel

en: Disk %s: cannot get geometry
nl: Schijf %s: kan geometrie niet opvragen

en: Disk %s: cannot get size
nl: Schijf %s: kan grootte niet opvragen

en: Disk Drive: %s
nl: Schijf: %s

en: Disk Drive: %s
nl: Schijf: %s

en: Disk has been changed.
nl: De schijf is veranderd.

en: Do You know, You got a partition overlap on the disk?
nl: Weet u dat u overlap heeft bij een partitie op de schijf?

en: Do you really want to continue
nl: Wilt u echt doorgaan?

en: Do you want to create a disklabel? (y/n)
nl: Wilt u een schijflabel maken? (j/n)

en: Do you want to write this to disk? [ynq]
nl: Wilt u dit naar de schijf schrijven? [ynq]

en: Do you wish to start with a zero table [y/N] ?
nl: Wilt u met een lege tabel beginnen [j/N] ?

en: Don't create a partition
nl: Geen partitie maken

en: Don't print the table
nl: Tabel niet weergeven

en: Done
nl: Klaar

en: Done
nl: Klaar

en: Done with changing geometry
nl: Klaar met wijzigen geometrie

en: Double
nl: Dubbel

en: Down Arrow   Move cursor to the next partition
nl: Pijl omlaag  Aanwijzer naar volgende partitie verplaatsen

en: Drift adjustment parameters not updated.
nl: Verschuivingsaanpassing parameters niet bijgewerkt.

en: Drive type
       ?   auto configure
       0   custom (with hardware detected defaults)
nl: Schijfsoort
       ?   auto-instellen
       0   aangepast (met gevonden hardware standaardinstellingen)

en: ERROR: sector %lu does not have an msdos signature
nl: FOUT: sector %lu heeft geen msdos ondertekening

en: EXCESSIVE linefeeds
nl: EXCESSIEVE witregels

en: Empty
nl: Leeg

en: End
nl: Einde

en: Enter filename or press RETURN to display on screen:
nl: Geef een bestandsnaam of druk op ENTER om op het scherm weer te geven:

en: Enter filesystem type:
nl: Geef het soort bestandssysteem:

en: Enter the number of cylinders:
nl: Geef het aantal cylinders:

en: Enter the number of heads:
nl: Geef het aantal koppen:

en: Enter the number of sectors per track:
nl: Geef het aantal sectoren per spoor:

en: Error closing %s
nl: Fout bij sluiten %s

en: Error executing	%s
nl: Fout bij uitvoeren	%s

en: Error powering off	%s
nl: Fout bij uitschakelen	%s

en: Error reading %s
nl: Fout bij lezen %s

en: Error writing screendump
nl: Fout bij schrijven schermafdruk

en: Everything: %d kilobytes
nl: Alles: %d kilobytes

en: Exceeded MAXENTRIES.  Raise this value in mkcramfs.c and recompile.  Exiting.
nl: MAXENTRIES overschreden.  Verhoog deze waarde in mkcramfs.c en hercompileer.  Afsluiten.

en: Executing the program "%s" ...
nl: Het programma "%s" wordt uitgevoerd ...

en: Expert command (m for help):
nl: Expert opdracht (m voor hulp):

en: Extended
nl: Uitgebreid

en: Extended partition not where expected
nl: Uitgebreide partitie niet waar die verwacht was

en: Extra sectors per cylinder
nl: Extra sectoren per cylinder

en: FAILED LOGIN %d FROM %s FOR %s, %s
nl: INLOGGEN %d MISLUKT VAN %s VOOR %s, %s

en: FAILED LOGIN SESSION FROM %s FOR %s, %s
nl: INLOGSESSIE MISLUKT VAN %s VOOR %s, %s

en: FATAL ERROR
nl: FATALE FOUT

en: FATAL: bad tty
nl: FATAAL: slechte tty

en: FATAL: can't reopen tty: %s
nl: FATAAL: kan tty niet opnieuw openen: %s

en: FS Type
nl: Bestandssysteem

en: FSname: <%-6s>
nl: Bestandssysteem-naam: <%-6s>

en: Failed saving the old sectors - aborting
nl: Opslaan oude sectoren mislukt - afbreken

en: Failed writing the partition on %s
nl: Partitie schrijven op %s mislukt

en: Fatal error
nl: Fatale fout

en: Fatal error: cannot find %s
nl: Fatale fout: kan %s niet vinden

en: File %s, For threshold value %lu and timrout value %lu, Maximum characters in fifo were %d,
    and the maximum transfer rate in characters/second was %f
nl: Bestand %s, For drempelwaarde %lu en time-out waarde %lu, maximum tekens in fifo was %d,
    en maximale overdrachtssnelheid in tekens/seconde was %f

en: File %s, For threshold value %lu, Maximum characters in fifo were %d,
    and the maximum transfer rate in characters/second was %f
nl: Bestand %s, For drempelwaarde %lu, maximum aantal tekens in fifo was %d,
    en maximale overdrachtssnelheid in tekens/seconde was %f

en: Filesystem on %s is dirty, needs checking.
nl: Bestandssysteem op %s is vies, controle nodig.

en: Filesystem state=%d
nl: Bestandssysteem status=%d

en: Finger information *NOT* changed.  Try again later.
nl: Finger informatie *NIET* gewijzigd.  Probeer het later opnieuw.

en: Finger information changed.
nl: Finger informatie gewijzigd.

en: Finger information not changed.
nl: Finger informatie niet gewijzigd.

en: First %s
nl: Eerste %s

en: Firstdatazone=%ld (%ld)
nl: EersteGegevensZone=%ld (%ld)

en: Flags
nl: Opties

en: Forcing filesystem check on %s.
nl: Forceren bestandssysteem controle %s.

en: Formatting ...
nl: Formatteren ...

en: Free Space
nl: Vrije ruimte

en: GNU HURD or SysV
nl: GNU HURD of SysV

en: Geometry
nl: Geometrie

en: Got %d bytes from %s
nl: %d bytes ontvangen van %s

en: Hardware clock is on %s time
nl: Hardware klok is op %s tijd

en: Heads
nl: Koppen

en: Heads: %d   Sectors per Track: %d   Cylinders: %lld
nl: Koppen: %d   Sectoren per spoor: %d   Cylinders: %lld

en: Help
nl: Hulp

en: Help Screen for cfdisk
nl: Hulpscherm voor cfdisk

en: Hex code (type L to list codes):
nl: Hex code (typ L om codes op te sommen):

en: Hidden FAT12
nl: Verborgen FAT12

en: Hidden FAT16
nl: Verborgen FAT16

en: Hidden FAT16 <32M
nl: Verborgen FAT16 <32M

en: Hidden HPFS/NTFS
nl: Verborgen HPFS/NTFS

en: Hidden W95 FAT16 (LBA)
nl: Verborgen W95 FAT16 (LBA)

en: Hidden W95 FAT32
nl: Verborgen W95 FAT32

en: Hidden W95 FAT32 (LBA)
nl: Verborgen W95 FAT32 (LBA)

en: Hw clock time : %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d = %ld seconds since 1969
nl: Hw klok tijd : %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d = %ld seconden sinds 1969

en: I don't like these partitions - nothing changed.
    (If you really want this, use the --force option.)
nl: Deze partities bevallen mij niet echt - er is niets veranderd.
    (Als u dit echt wilt, kunt u --force gebruiken.)

en: I don't like this - probably you should answer No
nl: Mij bevalt niet niet echt - misschien moet u Nee antwoorden

en: I failed to get permission because I didn't try.
nl: Ik heb geen toestemming gekregen omdat ik het niet probeerde.

en: ID=%02x	START=%d	LENGTH=%d
nl: ID=%02x	START=%d	LENGTE=%d

en: IRIX likes when Partition 11 covers the entire disk.
nl: IRIX houdt ervan dat partitie 11 de hele schijf beslaat.

en: Id  Name
nl: Id  Naam

en: If you created or changed a DOS partition, /dev/foo7, say, then use dd(1)
    to zero the first 512 bytes:  dd if=/dev/zero of=/dev/foo7 bs=512 count=1
    (See fdisk(8).)
nl: Als u een DOS partitie gemaakt of gewijzigd heeft, zeg /dev/foo7, gebruiken dan dd(1)
    om de eerste 512 bytes op nul te zetten:  dd if=/dev/zero of=/dev/foo7 bs=512 count=1
    (Zie fdisk(8).)

en: If you want to maintain SunOS/Solaris compatibility, consider leaving this
    partition as Whole disk (5), starting at 0, with %u sectors
nl: Als u SunOS/Solaris compatibiliteit wilt houden, kunt u deze partitie beter
    als gehele schijf (5) laten, startend bij 0, met %u sectoren

en: Ignoring extra extended partition %d
nl: Extra uitgebreide partitie %d wordt genegeerd

en: Illegal command
nl: Onjuiste opdracht

en: Illegal cylinders value
nl: Onjuiste waarde cylinders

en: Illegal heads value
nl: Onjuiste waarde koppen

en: Illegal key
nl: Onjuiste toets

en: Illegal sectors value
nl: Onjuiste waarde sectoren

en: Illegal type
nl: Onjuiste soort

en: Illegal username
nl: Onjuiste gebruikersnaam

en: Including: %s
nl: Inclusief: %s

en: Incorrect password.
nl: Onjuist wachtwoord.

en: Inode %d (mode = %07o), i_nlinks=%d, counted=%d.
nl: Inode %d (modus = %07o), i_nlinks=%d, geteld=%d.

en: Inode %d marked unused, but used for file '%s'
nl: Inode %d gemarkeerd als ongebruikt, maar gebruikt door bestand '%s'

en: Inode %d mode not cleared.
nl: Inode %d modus niet gewist.

en: Inode %d not used, marked used in the bitmap.
nl: Inode %d ongebruikt, gemarkeerd als gebruikt in de bit-afbeelding.

en: Inode %d used, marked unused in the bitmap.
nl: Inode %d gebruikt, gemarkeerd als ongebruikt in de bit-afbeelding.

en: Inode end: %d, Data end: %d
nl: Inode einde: %d, Gegevens einde: %d

en: Inodes: %d (in %ld blocks)
nl: Inodes: %d (in %ld blokken)

en: Inodes: %d (in 1 block)
nl: Inodes: %d (in 1 blok)

en: Input in the following format; absent fields get a default value.
    <start> <size> <type [E,S,L,X,hex]> <bootable [-,*]> <c,h,s> <c,h,s>
    Usually you only need to specify <start> and <size> (and perhaps <type>).
nl: Invoer in het volgende formaat; afwezige velden krijgen een standaardwaarde.
    <start> <grootte> <soort [E,S,L,X,hex]> <opstartbaar [-,*]> <c,h,s> <c,h,s>
    Meestal hoeft u alleen <start> en <grootte> te gebruiken (en mogelijk <soort>).

en: Input line too long.
nl: Invoerregel te lang.

en: Interleave factor
nl: Tussenruimte factor

en: Internal error
nl: Interne fout

en: Internal error: trying to write bad block
    Write request ignored
nl: Interne fout: proberen schrijven slecht blok
    Schrijfverzoek genegeerd

en: Invalid default time value: %s
nl: Onjuiste standaardwaarde tijdsinstelling: %s

en: Invalid default value: %s
nl: Onjuiste standaardwaarde: %s

en: Invalid interval value: %s
nl: Onjuiste waarde interval: %s

en: Invalid partition number for type `%c'
nl: Onjuist partitienummer voor soort `%c'

en: Invalid set time value: %s
nl: Onjuiste waarde tijdsinstelling: %s

en: Invalid set value: %s
nl: Onjuiste instellingswaarde: %s

en: Invalid user name "%s" in %s:%d. Abort.
nl: Onjuiste gebruikersnaam "%s" in %s:%d. Afbreken.

en: Invalid values in hardware clock: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d
nl: Onjuiste waarden in hardware klok: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d

en: Issuing date command: %s
nl: Uitvoeren date opdracht: %s

en: It is highly recommended that eleventh partition
    covers the entire disk and is of type `SGI volume'
nl: Het wordt sterk aangeraden om de elfde partitie de gehele schijf
    te laten beslaan en van soort `SGI volume' te laten zijn

en: It is highly recommended that the partition at offset 0
    is UFS, EXT2FS filesystem or SunOS swap. Putting Linux swap
    there may destroy your partition table and bootblock.
    Type YES if you're very sure you would like that partition
    tagged with 82 (Linux swap):
nl: Het wordt sterk aangeraden om de partitie op plaats 0 van
    het soort UFS, EXT2FS bestandssysteem of SunOS wisselgeheugen
    te laten zijn. Linux wisselgeheugen daar neerzetten vernielt
    mogelijk uw partitietabel en opstartblok.
    Typ JA als u erg zeker bent dat u die partitie van soort 82
    (Linux wisselgeheugen) wilt laten zijn:

en: It is highly recommended that the partition at offset 0
    is of type "SGI volhdr", the IRIX system will rely on it to
    retrieve from its directory standalone tools like sash and fx.
    Only the "SGI volume" entire disk section may violate this.
    Type YES if you are sure about tagging this partition differently.
nl: Het wordt sterk aangeraden om de partitie op plaats 0 van het
    soort "SGI volhdr" te laten zijn. IRIX vertrouwt hierop bij het
    verkrijgen van zelfstandige programma's zoals sash en fx.
    Alleen het gehele schijf deel "SGI volume" mag dit overtreden.
    Typ JA als u zeker wilt dat u deze partitie anders wilt noemen.

en: Just print the partition table
nl: Gewoon de partitietabel weergeven

en: KDGHWCLK ioctl failed
nl: KDGHWCLK ioctl mislukt

en: KDGHWCLK ioctl to read time failed
nl: KDGHWCLK ioctl om tijd te lezen, mislukt

en: KDGHWCLK ioctl to read time failed in loop
nl: KDGHWCLK ioctl om tijd te lezen, mislukt in lus

en: Kernel is assuming an epoch value of %lu
nl: Kernel neemt een tijdperk-waarde aan van %lu

en: LOGIN %s REFUSED FROM %s ON TTY %s
nl: INLOGGEN %s GEWEIGERD VAN %s OP TTY %s

en: LOGIN %s REFUSED ON TTY %s
nl: INLOGGEN %s GEWEIGERD OP TTY %s

en: LOGIN FAILURE FROM %s, %s
nl: INLOGGEN MISLUKT VAN %s, %s

en: LOGIN FAILURE ON %s, %s
nl: INLOGGEN MISLUKT OP %s, %s

en: LOGIN ON %s BY %s
nl: LOGIN OP %s DOOR %s

en: LOGIN ON %s BY %s FROM %s
nl: LOGIN OP %s DOOR %s VAN %s

en: LPGETIRQ error
nl: LPGETIRQ fout

en: Label was truncated.
nl: Label is ingekort.

en: Last %s or +size or +sizeM or +sizeK
nl: Laatste %s of +size of +sizeM of +sizeK

en: Last calibration done at %ld seconds after 1969
nl: Laatste calibratie gedaan %ld seconden na 1969

en: Last drift adjustment done at %ld seconds after 1969
nl: Laatste aanpassing voor verschuiving is %ld seconden na 1969 gedaan

en: Last login: %.*s
nl: Laatste keer inloggen: %.*s

en: Line too long
nl: Regels te lang

en: Linux custom
nl: Linux aangepast

en: Linux extended
nl: Linux uitgebreid

en: Linux native
nl: Linux eigen systeem

en: Linux plaintext
nl: Linux platte tekst

en: Linux raid autodetect
nl: Linux raid auto-detectie

en: Linux swap
nl: Linux wisselgeheugen

en: Linux swap / Solaris
nl: Linux-swap / Solaris

en: Linux/PA-RISC boot
nl: Linux/PA-RISC opstart

en: Logging in with home = "/".
nl: Inloggen met home = "/".

en: Logical
nl: Logisch

en: Logical partition %d not entirely in partition %d
nl: Logische partitie %d niet geheel in partitie %d

en: Login incorrect
nl: Inloggegevens onjuist

en: Login incorrect
nl: Inloggegevens onjuist

en: Login is therefore prohibited.
nl: Inloggen is dus verboden.

en: Login on %s from %s denied by default.
nl: Inloggen op %s van %s standaard geweigerd.

en: Login on %s from %s denied.
nl: Inloggen op %s van %s geweigerd.

en: Login timed out after %d seconds
nl: Inloggen is na %d seconden afgebroken vanwege een time-out

en: Mark in use
nl: Aangeven als gebruikt

en: Maximize
nl: Maximaliseren

en: Maximize disk usage of the current partition (experts only)
nl: Schijfgebruik maximaliseren voor huidige partitie (alleen experts)

en: Maxsize=%ld
nl: MaxGrootte=%ld

en: Maxsize=%ld
nl: MaxGrootte=%ld

en: Menu item too long. Menu may look odd.
nl: Menu item te lang. Menu ziet er misschien raar uit.

en: Menu without direction. Defaulting horizontal.
nl: Menu zonder richting. Gebruik standaard: horizontaal.

en: Message from %s@%s (as %s) on %s at %s ...
nl: Bericht van %s@%s (als %s) op %s bij %s ...

en: Message from %s@%s on %s at %s ...
nl: Bericht van %s@%s op %s bij %s ...

en: Minix / old Linux
nl: Minix / oude Linux

en: More than one entire disk entry present.
nl: Er is meer dan één schijfingang aanwezig.

en: More than one primary partition is marked bootable. DOS MBR cannot boot this.
nl: Meer dan één primaire partitie is aangegeven als opstartbaar. DOS MBR kan dit niet opstarten.

en: Must be <= sectors/track * tracks/cylinder (default).
nl: Moet zijn: <= sectoren/spoor * sporen/cylinder (standaard).

en: Must be superuser to set system clock.
nl: Moet superuser zijn om de systeemklok in te stellen.

en: NAME too long
nl: NAAM te lang

en: NFS over TCP is not supported.
nl: NFS over TCP is niet ondersteund.

en: NULL user name in %s:%d. Abort.
nl: NULL gebruikersnaam in %s:%d. Afbreken.

en: Name
nl: Naam

en: Need to insert %d seconds and refer time back %.6f seconds ago
nl: Er moeten %d seconden worden ingevoegd, en er moet worden gekeken naar de tijd %.6f seconden geleden

en: Needed adjustment is less than one second, so not setting clock.
nl: Benodigde aanpassing is minder dan een seconden - de klok wordt niet ingesteld.

en: New
nl: Nieuw

en: New beginning of data
nl: Nieuw begin van gegevens

en: New shell
nl: Nieuwe shell

en: New situation:
nl: Nieuwe situatie:

en: No --date option specified.
nl: Geen --date optie aangegeven.

en: No directory %s!
nl: Geen map %s!

en: No free sectors available
nl: Geen vrije sectoren beschikbaar

en: No known shells.
nl: Geen bekende shells.

en: No loop support was available at compile time. Please recompile.
nl: Er was geen lus-ondersteuning beschikbaar bij het compileren. Hercompileer alstublieft.

en: No more partitions
nl: Niet meer partities

en: No next file
nl: Geen volgend bestand

en: No partition is defined yet!
nl: Er zijn nog geen partities gedefinieerd!

en: No partition table.
nl: Geen partitietabel.

en: No partition table. Starting with zero table.
nl: Geen partitietabel. Gestart met een lege tabel.

en: No partitions defined
nl: Geen partities gedefinieerd

en: No partitions found
nl: Geen partities gevonden

en: No previous command to substitute for
nl: Geen vorige opdracht om voor te vervangen

en: No previous file
nl: Geen vorig bestand

en: No primary partitions are marked bootable. DOS MBR cannot boot this.
nl: Geen primaire partities aangegeven als opstartbaar. DOS MBR kan dit niet opstarten.

en: No remembered search string
nl: Geen onthouden zoektekst

en: No room for more
nl: Geen ruimte voor meer

en: No room to create the extended partition
nl: Geen ruimte om de uitgebreide partitie te maken

en: No shell
nl: Geen shell

en: No usable clock interface found.
nl: Geen bruikbare klok-interface gevonden.

en: No usable set-to time.  Cannot set clock.
nl: Geen bruikbare insteltijd.  Kan klok niet instellen.

en: Non-FS data
nl: Niet-bestandssysteem gegevens

en: None
nl: Geen

en: Not adjusting drift factor because it has been less than a day since the last calibration.
nl: De verschuivingsfactor wordt niet aangepast, omdat het minder dan een dag is sinds de laatste calibratie.

en: Not adjusting drift factor because last calibration time is zero,
    so history is bad and calibration startover is necessary.
nl: De verschuivingsfactor wordt niet aangepast, omdat de laatste calibratietijd nul was.
    De geschiedenis is dus slecht, en opnieuw calibreren is nodig.

en: Not adjusting drift factor because the Hardware Clock previously contained garbage.
nl: De verchuivingsfactor wordt niet aangepast, omdat de hardware klok eerder rotzooi bevatte.

en: Not set
nl: Niet ingesteld

en: Not setting system clock because running in test mode.
nl: De systeemklok wordt niet ingesteld, uitvoeren in testmodus.

en: Not setting the epoch to %d - testing only.
nl: Tijdperk niet instellen op %d - alleen testen.

en: Not superuser.
nl: Geen supergebruiker.

en: Not updating adjtime file because of testing mode.
nl: Het adjtime bestand wordt niet aangepast - in testmodus.

en: Note: All of the commands can be entered with either upper or lower
nl: Let op: Alle opdrachten kunnen zowel met hoofd- als kleine letter

en: Note: sector size is %d (not %d)
nl: Let op: sectorgrootte is %d (niet %d)

en: Note: video modes are: -3=Ask, -2=Extended, -1=NormalVga, 1=key1, 2=key2,...
nl: Let op: video modes zijn: -3=Vraag, -2=Uitgebreid, -1=GewoonVga, 1=sleutel1, 2=sleutel2,...

en: Nothing to do. Ordering is correct already.
nl: Niets te doen. De ordening is al goed.

en: Nr AF  Hd Sec  Cyl  Hd Sec  Cyl     Start      Size ID
nl: Nr AF  Hd Sec  Cyl  Hd Sec  Cyl     Start      Grootte ID

en: Number of alternate cylinders
nl: Aantal alternatieve cylinders

en: Number of cylinders
nl: Aantal cylinders

en: Number of heads
nl: Aantal koppen

en: Number of physical cylinders
nl: Aantal fysieke cylinders

en: Number of sectors
nl: Aantal sectoren

en: OS/2 hidden C: drive
nl: OS/2 verborgen C: schijf

en: Old Minix
nl: Oude Minix

en: Old situation:
nl: Oude situatie:

en: One Partition (#11) should cover the entire disk.
nl: Eén partitie (#11) moet de gehele schijf beslaan.

en: Only 1k blocks/zones supported
nl: Alleen 1k blokken/zones worden ondersteund

en: Open of %s failed
nl: Openen van %s mislukt

en: Opened disk read-only - you have no permission to write
nl: Schijf alleen-lezen geopend -- u heeft geen toegangsrechten om te schrijven

en: Other partitions already cover the whole disk.
    Delete some/shrink them before retry.
nl: Andere partities beslaan al de gehele schijf.
    Verwijder/verklein ze alvorens het opnieuw te proberen.

en: Out of memory
nl: Geheugentekort

en: Out of memory when growing buffer.
nl: Geheugentekort bij groeiende buffer.

en: Out of pty's
nl: Tekort aan pty's

en: Output Format:
    	-t : time
    	-p : pid
    	-c : creator
nl: Uitvoerformaat:
    	-t : tijd
    	-p : pid
    	-c : maker

en: PPC PReP Boot
nl: PPC PReP Opstart

en: Part Type
nl: Part soort

en: Partition %d does not end on cylinder boundary.
nl: Partitie %d eindigt niet op een cylinder grens.

en: Partition %d does not exist yet!
nl: Partitie %d bestaat nog niet!

en: Partition %d does not exist, cannot change it
nl: Partitie %d bestaat niet, kan haar niet veranderen!

en: Partition %d does not start on cylinder boundary.
nl: Partitie %d start niet op een cylinder grens.

en: Partition %d doesn't end on cylinder boundary
nl: Partitie %d eindigt niet op een cylinder grens

en: Partition %d has different physical/logical beginnings (non-Linux?):
nl: Partitie %d heeft verschillende fysieke/logische beginpunten (niet-Linux?):

en: Partition %d has different physical/logical endings:
nl: Partitie %d heeft verschillende fysieke/logische eindpunten:

en: Partition %d has no data area
nl: Partitie %d heeft geen gegevens-plaats

en: Partition %d is already defined.  Delete it before re-adding it.
nl: Partitie %d is al gedefinieerd.  Verwijder haar alvorens haar opnieuw toe te voegen.

en: Partition %d overlaps with others in sectors %d-%d
nl: Partitie %d overlapt met andere in sectoren %d-%d

en: Partition %d: head %d greater than maximum %d
nl: Partitie %d: kop %d groter dan maximum %d

en: Partition %d: previous sectors %d disagrees with total %d
nl: Partitie %d: vorige sectoren %d stemt niet overeen met totaal %d

en: Partition %d: sector %d greater than maximum %d
nl: Partitie %d: sector %d groter dan maximum %d

en: Partition %i does not end on cylinder boundary.
nl: Partitie %i eindigt niet op een cylinder grens.

en: Partition %i does not start on cylinder boundary:
nl: Partitie %i begint niet op de cylinder grens:

en: Partition %s has invalid starting sector 0.
nl: Partitie %s heeft ongeldige startsector 0.

en: Partition (a-%c):
nl: Partitie (a-%c):

en: Partition Table for %s
nl: Partitietabel voor %s

en: Partition begins after end-of-disk
nl: Partitie begint na einde schijf

en: Partition begins before sector 0
nl: Partitie begint vóór sector 0

en: Partition ends after end-of-disk
nl: Partitie eindigt na einde schijf

en: Partition ends before sector 0
nl: Partitie eindigt vóór sector 0

en: Partition ends in the final partial cylinder
nl: Partitie eindigt in de laatste gedeeltelijke cylinder

en: Partition number
nl: Partitienummer

en: PartitionMagic recovery
nl: PartitionMagic reparatie

en: Partitions %d: cylinder %d greater than maximum %d
nl: Partities %d: cylinder %d groter dan maximum %d

en: Password error.
nl: Wachtwoord fout.

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: Pattern not found
nl: Patroon niet gevonden

en: Physical cylinders
nl: Fysieke cylinders

en: Please answer one of y,n,q
nl: Antwoord alstublieft een van y,n,q

en: Please enter `yes' or `no'
nl: Antwoord alstublieft `ja' of `nee'

en: Please enter the name of the new boot file:
nl: Geef alstublieft de naam van het nieuwe opstartbestand:

en: Press a key to continue
nl: Druk op een toets om door te gaan

en: Press any key to exit cfdisk
nl: Druk op een toets om cfdisk af te sluiten

en: Primary
nl: Primair

en: Print
nl: Weergeven

en: Print help screen
nl: Hulpscherm weergeven

en: Print partition table to the screen or to a file
nl: Partitietabel weergeven op scherm of naar een bestand

en: Print the table ordered by sectors
nl: Deze tabel weergeven, geordend op sectoren

en: Print the table using raw data format
nl: Deze tabel weergeven met ruwe gegevens formaat

en: Probably you need root privileges.
nl: Waarschijnlijk heeft u root privileges nodig.

en: Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
nl: Probleem bij lezen cylinder %d; verwacht: %d, gelezen: %d

en: QNX4.x 2nd part
nl: QNX4.x 2de deel

en: QNX4.x 3rd part
nl: QNX4.x 3de deel

en: Quit
nl: Afsluiten

en: Quit program without writing partition table
nl: Programma afsluiten zonder partitietabel te schrijven

en: Quitting - nothing changed
nl: Afsluiten - niets veranderd

en: RE error:
nl: RE fout:

en: RO    RA   SSZ   BSZ   StartSec     Size    Device
nl: RO    RA   SSZ   BSZ   StartSec     Grootte Apparaat

en: ROM image write failed (%d %d)
nl: Schrijven ROM afbeelding mislukt (%d %d)

en: ROOT LOGIN ON %s
nl: ROOT LOGIN OP %s

en: ROOT LOGIN ON %s FROM %s
nl: ROOT LOGIN OP %s VAN %s

en: Raw
nl: Ruw

en: Re-reading the partition table ...
nl: Opnieuw inlezen partitietabel ...

en: Read error: bad block in file '%s'
nl: Leesfout: slecht blok in bestand '%s'

en: Read error: unable to seek to block in file '%s'
nl: Leesfout: kon niet zoeken naar blok in bestand '%s'

en: Read:
nl: Gelezen:

en: Reading disklabel of %s at sector %d.
nl: Lezen schijflabel van %s bij sector %d.

en: Reboot the system to ensure the partition table is correctly updated.
nl: Start het systeem opnieuw op om er zeker van te zijn dat de partitietabel juist wordt bijgewerkt.

en: Regular expression botch
nl: Reguliere uitdrukking knoeiwerk

en: Remove block
nl: Blok verwijderen

en: Resource Specification:
    	-m : shared_mem
    	-q : messages
nl: Bronspecificatie:
    	-m : gedeeld_geheugen
    	-q : berichten

en: Rotation speed (rpm)
nl: Rotatiesnelheid (rpm)

en: Ruffian BCD clock
nl: Ruffiaanse BCD klok

en: SGI raw
nl: SGI ruw

en: Sampling_step: %i
nl: Bemonsterstap: %i

en: Script done, file is %s
nl: Script gedaan, bestand is %s

en: Script started on %s
nl: Script gestart op %s

en: Script started, file is %s
nl: Script gestart, bestand is %s

en: Sector %d is already allocated
nl: Sector %d is al gereserveerd

en: Sectors
nl: Sectoren

en: Sectors/track
nl: Sectoren/spoor

en: Select type (? for auto, 0 for custom):
nl: Selecteer soort (? voor automatisch, 0 voor aangepast):

en: Selected partition %d
nl: Geselecteerde partitie %d

en: Set
nl: Instellen

en: Set i_nlinks to count
nl: i_nlinks op aantal instellen

en: Setting Hardware Clock to %.2d:%.2d:%.2d = %ld seconds since 1969
nl: Instellen hardware klok op %.2d:%.2d:%.2d = %ld seconden sinds 1969

en: Setting up swapspace version %d, size = %llu kB
nl: Instellen wisselgeheugen versie %d, grootte = %llu kB

en: Shell *NOT* changed.  Try again later.
nl: Shell *NIET* gewijzigd.  Probeer het later opnieuw.

en: Shell changed.
nl: Shell gewijzigd.

en: Shell not changed.
nl: Shell niet gewijzigd.

en: Shutdown process aborted
nl: Afsluitproces afgebroken

en: Single
nl: Enkel

en: Size (in MB):
nl: Grootte (in MB):

en: Size: %lld bytes, %lld MB
nl: Grootte: %lld bytes, %lld MB

en: Size: %lld bytes, %lld.%lld GB
nl: Grootte: %lld bytes, %lld.%lld GB

en: Solaris boot
nl: Solaris opstart

en: Sorry You may change the Tag of non-empty partitions.
nl: Sorry, u kunt niet de tag van niet-lege partities wijzigen.

en: Sorry, only the superuser can change the Hardware Clock epoch in the kernel.
nl: Sorry, alleen de supergebruiker kan de tijdperk-waarde van de hardware klok in de kernel instellen.

en: Sorry, only the superuser can change the Hardware Clock.
nl: Sorry, alleen de supergebruiker kan de hardware klok instellen.

en: Sorry, only the superuser can change the System Clock.
nl: Sorry, alleen de supergebruiker kan de systeem klok instellen.

en: St. Tib's Day
nl: St. Tibs Dag

en: Successfully wrote the new partition table
nl: Nieuwe partitietabel succesvol weggeschreven

en: SunOS swap
nl: SunOS wisselgeheugen

en: Super block: %d bytes
nl: Superblok: %d bytes

en: Swap performance: %ld attempts	 %ld successes
nl: Prestaties wisselgeheugen: %ld pogingen	 %ld succesvol

en: Syncing disks.
nl: Synchroniseren schijven.

en: System going down IMMEDIATELY!
nl: Het systeem wordt NU afgesloten!

en: System going down in %d hours %d minutes
nl: Het systeem wordt afgesloten over %d uren en %d minuten

en: System going down in %d minutes
nl: Het systeem wordt afgesloten over %d minuten

en: System going down in 1 hour %d minutes
nl: Het systeem wordt afgesloten over 1 uur en %d minuten

en: System going down in 1 minute
nl: Het systeem wordt afgesloten over 1 minuut

en: TIOCSCTTY failed: %m
nl: TIOCSCTTY mislukt: %m

en: TOO MANY LOGIN TRIES (%d) FROM %s FOR %s, %s
nl: TEVEEL INLOGPOGINGEN (%d) VAN %s VOOR %s, %s

en: Table
nl: Tabel

en: That must be tomorrow, can't you wait till then?
nl: Dat moet morgen zijn; kunt u niet tot dan wachten?

en: The Hardware Clock does not contain a valid time, so we cannot adjust it.
nl: De hardware klok bevat geen geldige tijd, zodat we die niet kunnen aanpassen.

en: The Hardware Clock does not contain a valid time, so we cannot set the System Time from it.
nl: De hardware klok bevat geen geldige tijd, zodat we de systeemtijd er niet mee kunnen instellen.

en: The Hardware Clock registers contain values that are either invalid (e.g. 50th day of month) or beyond the range we can handle (e.g. Year 2095).
nl: De hardware klok bevat waarden die ofwel onjuist (bijv. 50de dag van de maand) of buiten het bereik vallen dat wij ondersteunen (bijv. het jaar 2095).

en: The Partition %d and %d overlap by %d sectors.
nl: De partities %d en %d overlappen elkaar %d sectoren.

en: The command to re-read the partition table failed
    Reboot your system now, before using mkfs
nl: Het opnieuw lezen van de partitietabel is mislukt
    Herstart het systeem nu, vóór mkfs te gebruiken

en: The date command issued by %s returned something other than an integer where the converted time value was expected.
    The command was:
      %s
    The response was:
     %s
nl: De date opdracht uitgevoerd door %s gaf iets anders dan een heel getal waar de geconverteerde tijdswaarde werd verwacht.
    De opdracht was:
      %s
    Het antwoord was:
     %s

en: The date command issued by %s returned unexpected results.
    The command was:
      %s
    The response was:
      %s
nl: De date opdracht uitgevoerd door %s gaf onverwachte resultaten.
    De opdracht was:
      %s
    Het antwoord was:
      %s

en: The directory '%s' contains a bad inode number for file '%.*s'.
nl: De map '%s' bevat een slecht inode nummer voor bestand '%.*s'.

en: The entire disk is already covered with partitions.
nl: De gehele schijf is al ingedeeld in partities.

en: The entire disk partition is only %d diskblock large,
    but the disk is %d diskblocks long.
nl: De gehele schijfpartitie is slechts %d schijfblokken groot,
    maar de schijf is %d schijfblokken lang.

en: The entire disk partition should start at block 0,
    not at diskblock %d.
nl: De gehele schijfpartitie moet starten bij blok 0,
    niet bij schijfblok %d.

en: The epoch value may not be less than 1900.  You requested %ld
nl: De tijdperk-waarde mag niet minder zijn dan 1900.  U vroeg om %ld

en: The file `%s' has mode %05o
nl: Het bestand `%s' heeft modus %05o

en: The kernel device driver for %s does not have the RTC_EPOCH_SET ioctl.
nl: Het kernel stuurprogramma voor %s heeft geen RTC_EPOCH_SET ioctl.

en: The kernel keeps an epoch value for the Hardware Clock only on an Alpha machine.
    This copy of hwclock was built for a machine other than Alpha
    (and thus is presumably not running on an Alpha now).  No action taken.
nl: De kernel bewaart alleen bij Alpha's een tijdperk-waarde voor de hardware klok.
    Deze versie van hwclock is gemaakt voor een ander systeem dan de Alpha
    (en werkt nu dus waarschijnlijk niet op een Alpha).  Geen actie genomen.

en: The maximum number of partitions has been created
nl: Het maximum aantal partities is gemaakt

en: The partition table has been altered!
nl: De partitietabel is gewijzigd!

en: The system is being shut down within 5 minutes
nl: Het systeem wordt over 5 minuten afgesloten

en: The value of the --date option is not a valid date.
    In particular, it contains quotation marks.
nl: De waarde van de --date optie is geen geldige datum.
    Het bevat in het bijzonder aanhalingstekens.

en: There is no *BSD partition on %s.
nl: Er is geen *BSD partitie op %s.

en: This disk has both DOS and BSD magic.
    Give the 'b' command to go to BSD mode.
nl: Deze schijf heeft zowel DOS als BSD identificatienummers.
    Geef de opdracht 'b' om naar BSD modus te gaan.

en: This disk is currently in use.
nl: Deze schijf is op dit moment in gebruik.

en: This doesn't look like a partition table
    Probably you selected the wrong device.
nl: Dit lijkt niet op een partitietabel
    Waarschijnlijk selecteerde u het verkeerde apparaat.

en: This is cfdisk, a curses based disk partitioning program, which
nl: Dit is cfdisk, een schijfpartitioneringsprogramma gebaseerd op

en: This kernel finds the sector size itself - -b option ignored
nl: Deze kernel vind de sectorgrootte zelf - -b optie genegeerd

en: This mount was compiled without loop support. Please recompile.
nl: Deze versie van mount is gecompileerd zonder lus ondersteuning. Hercompileer alstublieft.

en: This partition already exists.
nl: Deze partitie bestaat al.

en: This partition is already in use
nl: Deze partitie is al in gebruik

en: This partition is unusable
nl: Deze partitie is onbruikbaar

en: Time elapsed since reference time has been %.6f seconds.
    Delaying further to reach the next full second.
nl: Verlopen tijd sinds laatste referentietijd is %.6f seconden.
    Uitstellen tot volgende volle seconde.

en: Time read from Hardware Clock: %4d/%.2d/%.2d %02d:%02d:%02d
nl: Tijd gelezen van hardware klok: %4d/%.2d/%.2d %02d:%02d:%02d

en: Time since last adjustment is %d seconds
nl: Tijd sinds laatste aanpassing is %d seconden

en: Timed out waiting for time change.
nl: Time-out bij wachten totdat tijd verandert.

en: To manipulate the epoch value in the kernel, we must access the Linux 'rtc' device driver via the device special file %s.  This file does not exist on this system.
nl: Om de tijdperk-waarde in de kernel aan te passen, is toegang tot het 'rtc' stuurprogramma van Linux nodig via het speciale apparaatbestand %s.  Dit bestand bestaat niet op dit systeem.

en: To set the epoch value, you must use the 'epoch' option to tell to what value to set it.
nl: Om de tijdperk-waarde in te stellen, dient u de 'epoch' optie te gebruiken om door te geven welke waarde moet worden gebruikt.

en: Toggle bootable flag of the current partition
nl: Huidige partitie wel/niet op opstartbaar zetten

en: Too many partitions
nl: Teveel partities

en: Total allocated sectors %d greater than the maximum %lld
nl: Totaal gereserveerde sectoren %d groter dan maximum %lld

en: Try `getopt --help' for more information.
nl: Probeer `getopt --help' voor meer informatie.

en: Trying %s
nl: Proberen %s

en: Trying to keep parameters of partition %d.
nl: Proberen om parameters te houden van partitie %d.

en: Trying to umount %s
nl: Proberen te ontkoppelen %s

en: Type
nl: Soort

en: Type 0 means free space to many systems
    (but not to Linux). Having partitions of
    type 0 is probably unwise. You can delete
    a partition using the `d' command.
nl: Soort 0 betekent op veel systemen (maar niet Linux)
    vrije ruimte. Waarschijnlijk is het niet verstandig
    om partities te hebben van soort 0. U kunt een par-
    titie verwijderen met de `-d' opdracht.

en: URGENT: broadcast message from %s:
nl: BELANGRIJK: bericht van %s:

en: Unable to allocate any more memory
nl: Kan niet meer geheugen reserveren

en: Unable to allocate buffer for inode count
nl: Kon geen buffer reserveren voor inode aantal

en: Unable to allocate buffer for inode map
nl: Kon geen buffer reserveren voor inode afbeelding

en: Unable to allocate buffer for inodes
nl: Kon geen buffer reserveren voor inodes

en: Unable to allocate buffer for zone count
nl: Kon geen buffer reserveren voor zone aantal

en: Unable to allocate buffer.
nl: Reserveren buffer mislukt.

en: Unable to allocate bufferspace
nl: Reserveren bufferruimte mislukt

en: Unable to get the epoch value from the kernel.
nl: Verkrijgen tijdperk-waarde van de kernel mislukt.

en: Unable to open %s
nl: Openen %s mislukt

en: Unable to open %s
nl: Kan %s niet openen

en: Unable to read %s
nl: Kan %s niet lezen

en: Unable to read inode map
nl: Kon inode afbeelding niet lezen

en: Unable to read inodes
nl: Kon inodes niet lezen

en: Unable to read zone map
nl: Kon zone afbeelding niet lezen

en: Unable to run 'date' program in /bin/sh shell. popen() failed
nl: Uitvoeren 'date' programma in /bin/sh shell mislukt. popen() mislukt

en: Unable to seek on %s
nl: Kan niet zoeken op %s

en: Unable to set system clock.
nl: Instellen systeemklok mislukt.

en: Unable to set the epoch value in the kernel.
nl: Instellen tijdperk-waarde in kernel mislukt.

en: Unable to set up swap-space: unreadable
nl: Instellen wisselgeheugen mislukt: onleesbaar

en: Unable to write %s
nl: Kan niet schrijven naar %s

en: Unable to write inode map
nl: Kon inode afbeelding niet schrijven

en: Unable to write inodes
nl: Kon inodes niet schrijven

en: Unable to write zone map
nl: Kon zone afbeelding niet schrijven

en: Units
nl: Eenheden

en: Units = %s of %d * %d = %d bytes
nl: Eenheden = %s van %d * %d = %d bytes

en: Units = blocks of 1024 bytes, counting from %d
nl: Eenheden = blokken van 1024 bytes, te tellen vanaf %d

en: Units = cylinders of %lu bytes, blocks of 1024 bytes, counting from %d
nl: Eenheden = cylinders van %lu bytes, blokken van 1024 bytes, te tellen vanaf %d

en: Units = mebibytes of 1048576 bytes, blocks of 1024 bytes, counting from %d
nl: Eenheden = mebibytes van 1048576 bytes, blokken van 1024 bytes, te tellen vanaf %d

en: Units = sectors of 512 bytes, counting from %d
nl: Eenheden = sectoren van 512 bytes, te tellen vanaf %d

en: Unk(%02X)
nl: Onbekend(%02X)

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Unknown (%02X)
nl: Onbekend (%02X)

en: Unknown escape sequence in input: %o, %o
nl: Onbekende stuurcode in invoer: %o, %o

en: Unknown partition table type
nl: Onbekend partitietabeltype

en: Unknown user context
nl: Onbekende gebruikerscontext

en: Unmark
nl: Markering verwijderen

en: Unmounting any remaining filesystems...
nl: Ontkoppelen resterende bestandssystemen...

en: Unusable
nl: Onbruikbaar

en: Unused gap - sectors %d-%d
nl: Ongebruikt gat - sectoren %d-%d

en: Unused gap - sectors 0-%d
nl: Ongebruikt gat - sectoren 0-%d

en: Unused gap of %8u sectors - sectors %8u-%u
nl: Ongebruikt gat van %8u sectoren - sectoren %8u-%u

en: Up Arrow     Move cursor to the previous partition
nl: Pijl omhoog  Aanwijzer naar vorige partitie verplaatsen

en: Usage:
nl: Gebruik:

en: Usage:
nl: Gebruik:

en: Usage: %s <device> [ -i <IRQ> | -t <TIME> | -c <CHARS> | -w <WAIT> | 
              -a [on|off] | -o [on|off] | -C [on|off] | -q [on|off] | -s | 
              -T [on|off] ]
nl: Gebruik: %s <apparaat> [ -i <IRQ> | -t <TIJD> | -c <TEKENS> | -w <WACHTEN> | 
              -a [on|off] | -o [on|off] | -C [on|off] | -q [on|off] | -s | 
              -T [on|off] ]

en: Usage: %s [ -f full-name ] [ -o office ]
nl: Gebruik: %s [ -f volledige-naam ] [ -o kantoor ]

en: Usage: %s [ -s shell ] [ --list-shells ] [ --help ] [ --version ]
           [ username ]
nl: Gebruik: %s [ -s shell ] [ --list-shells ] [ --help ] [ --version ]
           [ gebruikersnaam ]

en: Usage: %s [-c | -l filename] [-nXX] [-iXX] /dev/name [blocks]
nl: Gebruik: %s [-c | -l bestandsnaam] [-nXX] [-iXX] /dev/naam [blokken]

en: Usage: %s [-c] [-n level] [-s bufsize]
nl: Gebruik: %s [-c] [-n niveau] [-s bufgrootte]

en: Usage: %s [-c] [-v0|-v1] [-pPAGESZ] [-L label] /dev/name [blocks]
nl: Gebruik: %s [-c] [-v0|-v1] [-pPAGINAGROOTTE] [-L label] /dev/naam [blokken]

en: Usage: %s [-hiLmw] [-l login_program] [-t timeout] [-I initstring] [-H login_host] baud_rate,... line [termtype]
    or	[-hiLmw] [-l login_program] [-t timeout] [-I initstring] [-H login_host] line baud_rate,... [termtype]
nl: Gebruik: %s [-hiLmw] [-l inlog_programma] [-t time-out] [-I initstring] [-H inlog_host] baud_rate,... lijn [soort terminal]
    of	[-hiLmw] [-l inlog_programma] [-t time-out] [-I initstring] [-H inlog_host] lijn baud_rate,... [soort terminal]

en: Usage: %s [-larvsmf] /dev/name
nl: Gebruik: %s [-larvsmf] /dev/naam

en: Usage: %s [-q [-i interval]] ([-s value]|[-S value]) ([-t value]|[-T value]) [-g|-G] file [file...]
nl: Gebruik: %s [-q [-i interval]] ([-s waarde]|[-S waarde]) ([-t waarde]|[-T waarde]) [-g|-G] bestand [bestand...]

en: Usage: %s [-v] [-N nr-of-inodes] [-V volume-name]
           [-F fsname] device [block-count]
nl: Gebruik: %s [-v] [-N aantal-inodes] [-V volume-naam]
             [-F bestandssysteem-naam] apparaat [aantal-blokken]

en: Usage: %s [-x] [-d <num>] iso9660-image
nl: Gebruik: %s [-x] [-d <getal>] iso9660-afbeelding

en: Usage: %s [options] device ...
nl: Gebruik: %s [opties] apparaat ...

en: Usage: ctrlaltdel hard|soft
nl: Gebruik: ctrlaltdel hard|soft

en: Usage: fdisk [-b SSZ] [-u] DISK     Change partition table
           fdisk -l [-b SSZ] [-u] DISK  List partition table(s)
           fdisk -s PARTITION           Give partition size(s) in blocks
           fdisk -v                     Give fdisk version
    Here DISK is something like /dev/hdb or /dev/sda
    and PARTITION is something like /dev/hda7
    -u: give Start and End in sector (instead of cylinder) units
    -b 2048: (for certain MO disks) use 2048-byte sectors
nl: Gebruik: fdisk [-b SECTORGROOTTE] [-u] APPARAAT    Partitietabel wijzigen
             fdisk -l [-b SECTORGROOTTE] [-u] APPARAAT Partitietabel(len) opsommen
             fdisk -s PARTITIE            Partitiegrootte(s) in blokken geven
             fdisk -v                     Versie fdisk weergeven
    Hier is DISK zoiets als /dev/hdb of /dev/sda en
    PARTITIE is zoiets als /dev/hda7
    -u: geef Start en Einde in sector (in plaats van cylinder) eenheden
    -b 2048: (voor sommige MO schijven) gebruik 2048-byte sectoren

en: Usage: fdisk [-l] [-b SSZ] [-u] device
    E.g.: fdisk /dev/hda  (for the first IDE disk)
      or: fdisk /dev/sdc  (for the third SCSI disk)
      or: fdisk /dev/eda  (for the first PS/2 ESDI drive)
      or: fdisk /dev/rd/c0d0  or: fdisk /dev/ida/c0d0  (for RAID devices)
      ...
nl: Gebruik: fdisk [-l] [-b SECTORGROOTTE] [-u] apparaat
    Bijv.: fdisk /dev/hda  (voor de eerste IDE schijf)
       of: fdisk /dev/sdc  (voor de derde SCSI schijf)
       of: fdisk /dev/eda  (voor de eerste PS/2 ESDI schijf)
       of: fdisk /dev/rd/c0d0  of: fdisk /dev/ida/c0d0  (voor RAID apparaten)
      ...

en: Usage: getopt optstring parameters
nl: Gebruik: getopt opttekst paramters

en: Usage: mkfs [-V] [-t fstype] [fs-options] device [size]
nl: Gebruik: mkfs [-V] [-t soort bestandssysteem] [opties bestandssysteem] apparaat [grootte]

en: Usage: mount -V                 : print version
           mount -h                 : print this help
           mount                    : list mounted filesystems
           mount -l                 : idem, including volume labels
    So far the informational part. Next the mounting.
    The command is `mount [-t fstype] something somewhere'.
    Details found in /etc/fstab may be omitted.
           mount -a [-t|-O] ...     : mount all stuff from /etc/fstab
           mount device             : mount device at the known place
           mount directory          : mount known device here
           mount -t type dev dir    : ordinary mount command
    Note that one does not really mount a device, one mounts
    a filesystem (of the given type) found on the device.
    One can also mount an already visible directory tree elsewhere:
           mount --bind olddir newdir
    or move a subtree:
           mount --move olddir newdir
    A device can be given by name, say /dev/hda1 or /dev/cdrom,
    or by label, using  -L label  or by uuid, using  -U uuid .
    Other options: [-nfFrsvw] [-o options] [-p passwdfd].
    For many more details, say  man 8 mount .
nl: Gebruik: mount -V              : versie weergeven
             mount -h              : deze hulp weergeven
             mount                 : aangekoppelde bestandssystemen weergeven
             mount -l              : zelfde, inclusief volume labels
    Voor zover het deel dat informatie weergeeft. Nu het aankoppelen.
    De opdracht is `mount [-t bestandssysteemsoort] iets ergens'.
    Details die in /etc/fstab staan kunnen weg worden gelaten.
             mount -a [-t|-O] ...  : alles uit /etc/fstab aankoppelen
             mount apparaat        : apparaat aankoppelen op de bekende plaats
             mount map             : bekend apparaat hier aankoppelen
             mount -t soort apparaat map : standaard mount opdracht
    Let op dat men niet echt een apparaat aankoppeld, maar eigenlijk een
    bestandssysteem (van gegeven soort) dat op dat apparaat kan worden gevonden.
    Men kan ook een reeds zichtbare mappenboom ergens anders aankoppelen:
           mount --bind oudemap nieuwemap
    of een subboom verplaatsen:
           mount --move oudemap nieuwemap
    Een apparaat kan worden gegeven via de naam, zeg /dev/hda1 of /dev/cdrom,
    of via het label, met  -L label  of via de uuid, met  -U uuid .
    Andere opties: [-nfFrsvw] [-o opties] [-p wachtwoordfd].
    Voor meer informatie, zie  man 8 mount .

en: Usage: shutdown [-h|-r] [-fqs] [now|hh:ss|+mins]
nl: Gebruik: shutdown [-h|-r] [-fqs] [now|uu:ss|+minuten]

en: Usage: tailf logfile
nl: Gebruik: tailf logbestand

en: Usage: umount [-hV]
           umount -a [-f] [-r] [-n] [-v] [-t vfstypes] [-O opts]
           umount [-f] [-r] [-n] [-v] special | node...
nl: Gebruik: umount [-hV]
             umount -a [-f] [-r] [-n] [-v] [-t vbestandssysteensoorten] [-O opties]
             umount [-f] [-r] [-n] [-v] speciaal | node...

en: Use %s -l to see list.
nl: Gebruik %s -l om de lijst te zien.

en: Use the --debug option to see the details of our search for an access method.
nl: Gebruik de --debug optie om de details te zien over onze zoektocht naar een toegangsmethode.

en: Use the --force flag to overrule all checks.
nl: Gebruik --force om alle controles te negeren.

en: Using %s.
nl: %s wordt gebruikt.

en: Using default value %u
nl: Standaardwaarde %u wordt gebruikt

en: Using user-specified page size %d, instead of the system values %d/%d
nl: Door gebruiker aangegeven pagina grootte %d wordt gebruikt, in plaats van systeemwaarden %d/%d

en: Value out of range.
nl: Waarde buiten bereik.

en: Verifying ...
nl: Controleren ...

en: Very long (%u bytes) filename `%s' found.
     Please increase MAX_INPUT_NAMELEN in mkcramfs.c and recompile.  Exiting.
nl: Erg lange (%u bytes) bestandsnaam `%s' gevonden.
     Verhoog alstublieft MAX_INPUT_NAMELEN in mkcramfs.c en hercompileer.  Afsluiten.

en: WARNING: Partition %d is an extended partition
nl: WAARSCHUWING: Partitie %d is een uitgebreide partitie

en: WARNING: device numbers truncated to %u bits.  This almost certainly means
    that some device files will be wrong.
nl: WAARSCHUWING: apparaatnummers afgekapt tot %u bits.  Dit betekent zeer
    waarschijnlijk dat sommige apparaatbestanden niet goed zullen zijn.

en: Waiting for clock tick...
nl: Wachten op klok tik...

en: Waiting in loop for time from %s to change
nl: Wachten in lus totdat de tijd van %s verandert

en: Waiting in loop for time from KDGHWCLK to change
nl: Wachten in lus totdat de tijd van KDGHWCLK verandert

en: Warning!!  This may destroy data on your disk!
nl: Waarschuwing!!  Dit kan gegevens op uw schijf wissen!

en: Warning:  BLKGETSIZE ioctl failed on %s.  Using geometry cylinder value of %d.
    This value may be truncated for devices > 33.8 GB.
nl: Waarschuwing:  BLKGETSIZE ioctl mislukt op %s.  Nu wordt cylinder geometrie
    waarde %d gebruikt.
    Deze waarde kan voor apparaten > 33.8 GB worden afgekapt.

en: Warning: "%s" is not listed in /etc/shells
nl: Waarschuwing: "%s" staat niet in /etc/shells

en: Warning: "%s" is not listed in /etc/shells.
nl: Waarschuwing: "%s" staat niet in /etc/shells.

en: Warning: %s is not a block device
nl: Waarschuwing: %s is geen blok-apparaat

en: Warning: BLKGETSIZE/HDIO_GETGEO says that there are %lu cylinders
nl: Waarschuwing: BLKGETSIZE/HDIO_GETGEO zegt dat er %lu cylinders zijn

en: Warning: Firstzone != Norm_firstzone
nl: Waarschuwing: EersteZone != NormEersteZone

en: Warning: HDIO_GETGEO says that there are %lu heads
nl: Waarschuwing: HDIO_GETGEO zegt dat er %lu koppen zijn

en: Warning: HDIO_GETGEO says that there are %lu sectors
nl: Waarschuwing: HDIO_GETGEO zegt dat er %lu sectoren zijn

en: Warning: Option namlen is not supported.
nl: Waarschuwing: Optie namlen niet ondersteund.

en: Warning: The partition table looks like it was made
      for C/H/S=*/%ld/%ld (instead of %ld/%ld/%ld).
    For this listing I'll assume that geometry.
nl: Waarschuwing: Het ziet ernaar uit dat de partitietabel gemaakt
      is voor C/H/S=*/%ld/%ld (in plaats van %ld/%ld/%ld).
    Voor deze opsomming neem ik die geometrie aan.

en: Warning: Unrecognized proto= option.
nl: Waarschuwing: Niet herkende proto= optie.

en: Warning: `%s' is a link.
    Use `%s [options] %s' if you really want to use it.
    Script not started.
nl: Waarschuwing: `%s' is een koppeling.
    Gebruik `%s [opties] %s' als u het echt wilt gebruiken.
    Script niet gestart.

en: Warning: bad partition start (earliest %lu)
nl: Waarschuwing: slechte partitie start (eerste %lu)

en: Warning: bad start-of-data in partition %d
nl: Waarschuwing: slechte start-van-gegevens in partitie %d

en: Warning: empty partition
nl: Waarschuwing: lege partitie

en: Warning: extended partition does not start at a cylinder boundary.
    DOS and Linux will interpret the contents differently.
nl: Waarschuwing: uitgebreide partitie start niet op een cylinder grens.
    DOS en Linux zullen de inhoud anders interpreteren.

en: Warning: extra link pointer in partition table %d
nl: Waarschuwing: extra koppelingsverwijzer in partitietabel %d

en: Warning: given size (%lu) exceeds max allowable size (%lu)
nl: Waarschuwing: gegeven groote (%lu) is groter dan maximaal toegelaten grootte (%lu)

en: Warning: ignoring extra data in partition table %d
nl: Waarschuwing: extra gegevens in partitietabel %d worden genegeerd

en: Warning: inode count too big.
nl: Waarschuwing: het aantal inodes is te groot.

en: Warning: invalid flag 0x%04x of partition table %d will be corrected by w(rite)
nl: Waarschuwing: onjuiste optie 0x%04x van partitietabel %d zal worden gecorrigeerd bij schrijven

en: Warning: more than one primary partition is marked bootable (active)
    This does not matter for LILO, but the DOS MBR will not boot this disk.
nl: Waarschuwing: meerdere primaire partities zijn aangegeven als opstartbaar (actief)
    Voor LILO maakt dit niets uit, maar DOS MBR zal niet van deze schijf opstarten.

en: Warning: no primary partition is marked bootable (active)
    This does not matter for LILO, but the DOS MBR will not boot this disk.
nl: Waarschuwing: er is geen primaire partitie aangegeven als opstartbaar (actief)
    Voor LILO maakt dit niets uit, maar DOS MBR zal niet van deze schijf opstarten.

en: Warning: omitting partitions after #%d.
    They will be deleted if you save this partition table.
nl: Waarschuwing: partities na #%d worden weggelaten.
    Ze zullen worden verwijderd als u deze partitietabel bewaard.

en: Warning: option nolock is not supported.
nl: Waarschuwing: optie nolock niet ondersteund.

en: Warning: partition %d contains sector 0
nl: Waarschuwing: partitie %d bevat sector 0

en: Warning: partition %d has empty type
nl: Waarschuwing: partitie %d heeft lege soortaanduiding

en: Warning: partition %d is empty
nl: Waarschuwing: partitie %d is leeg

en: Warning: partition %d overlaps partition %d.
nl: Waarschuwing: partitie %d overlapt partitie %d.

en: Warning: partition %s
nl: Waarschuwing: partitie %s

en: Warning: partition %s contains part of the partition table (sector %lu),
    and will destroy it when filled
nl: Waarschuwing: partitie %s bevat een deel van de partitietabel (sector %lu),
    en zal die vernielen als zij wordt gevuld

en: Warning: partition %s does not end at a cylinder boundary
nl: Waarschuwing: partitie %s eindigt niet op een cylinder grens

en: Warning: partition %s does not start at a cylinder boundary
nl: Waarschuwing: partitie %s start niet op een cylinder grens

en: Warning: partition %s extends past end of disk
nl: Waarschuwing: partitie %s loopt tot na het einde van de schijf

en: Warning: partition %s has size 0 and is bootable
nl: Waarschuwing: partitie %s heeft grootte 0 en is opstartbaar

en: Warning: partition %s has size 0 and nonzero start
nl: Waarschuwing: partitie %s heeft grootte 0 en een niet-nul start

en: Warning: partition %s has size 0 but is not marked Empty
nl: Waarschuwing: partitie %s heeft grootte 0, maar is niet aangegeven als Leeg

en: Warning: partition %s starts at sector 0
nl: Waarschuwing: partitie %s start op sector 0

en: Warning: partitions %s
nl: Waarschuwing: partities %s

en: Warning: setting sector offset for DOS compatiblity
nl: Waarschuwing: sector plaats wordt ingesteld voor DOS compatibaliteit

en: Warning: shifted start of the extd partition from %ld to %ld
    (For listing purposes only. Do not change its contents.)
nl: Waarschuwing: start van uitgebreide partitie verschoven van %ld naar %ld
    (Alleen voor weergave. De inhoud wordt niet gewijzigd.)

en: Warning: start=%lu - this looks like a partition rather than
    the entire disk. Using fdisk on it is probably meaningless.
    [Use the --force option if you really want this]
nl: Waarschuwing: start=%lu - dit ziet er uit als een partitie in
    plaats van een gehele schijf. Hierop fdisk gebruiken is
    waarschijnlijk zinloos.
    [Gebruik de --force optie als u dit echt wilt doen]

en: Warning: the -b (set sector size) option should be used with one specified device
nl: Waarschuwing: de -b (sectorgrootte instellen) optie moet met één aangegeven apparaat worden gebruikt

en: Warning: too many partitions (%d, maximum is %d).
nl: Waarschuwing: teveel partities (%d, maximum is %d).

en: Warning: unlikely number of sectors (%lu) - usually at most 63
    This will give problems with all software that uses C/H/S addressing.
nl: Waarschuwing: onwaarschijnlijk aantal sectoren (%lu) - meestal hoogstens 63
    Dit zal problemen geven met alle software die C/H/S adressering gebruikt.

en: Warning: usually one can boot from primary partitions only
    LILO disregards the `bootable' flag.
nl: Waarschuwing: normaal gesproken kan men alleen van primaire
    partities opstarten. LILO negeert de `opstartbaar' optie.

en: Weird values in do_check: probably bugs
nl: Vreemde waarden in do_check: waarschijnlijk programmeerfouten

en: Whole disk
nl: Gehele schijf

en: Will not try to make swapdevice on '%s'
nl: Zal niet proberen wisselgeheugen in te stellen op '%s'

en: Would have written the following to %s:
    %s
nl: Er zou het volgende worden geschreven naar %s:
    %s

en: Would you like to edit %s now [y/n]?
nl: Wilt u nu %s bewerken [j/n]?

en: Write
nl: Schrijven

en: Write error: bad block in file '%s'
nl: Schrijffout: slecht blok in bestand '%s'

en: Write partition table to disk (this might destroy data)
nl: Partitietabel naar schijf schrijven (kan gegevens wissen)

en: Writing disklabel to %s.
nl: Schrijven schijflabel naar %s.

en: Writing partition table to disk...
nl: Schrijven partitietabel naar schijf...

en: Wrote partition table to disk
nl: De partitietabel is weggeschreven naar de schijf

en: Wrote partition table, but re-read table failed.  Reboot to update table.
nl: Partitietabel geschreven, maar opnieuw inlezen mislukt.  Start opnieuw op om de tabel bij te werken.

en: YES
nl: JA

en: You are using shadow groups on this system.
nl: U gebruik schaduwgroepen op dit systeem.

en: You are using shadow passwords on this system.
nl: U gebruik schaduwwachtwoorden op dit systeem.

en: You can disable all consistency checking with:
nl: U kunt alle consistentie controles uit zetten met:

en: You cannot change a partition into an extended one or vice versa
    Delete it first.
nl: U kunt een partitie niet veranderen in een uitgebreide of andersom.
    Verwijder de partitie eerst.

en: You got a partition overlap on the disk. Fix it first!
nl: U heeft een partitie overlap op de schijf. Los dat eerst op!

en: You have %d active primary partitions. This does not matter for LILO,
    but the DOS MBR will only boot a disk with 1 active partition.
nl: U heeft %d actieve, primaire partities. Dit maakt niets uit voor LILO,
    maar DOS MBR start alleen op van een schijf met 1 actieve partitie.

en: You have mail.
nl: U heeft e-mail.

en: You have new mail.
nl: U heeft nieuwe e-mail.

en: You have specified multiple functions.
    You can only perform one function at a time.
nl: U heeft verschillende functies aangegeven.
    Er kan slechts één functie tegelijkertijd worden gebruikt.

en: You haven't covered the whole disk with the 3rd partition, but your value
    %d %s covers some other partition. Your entry has been changed
    to %d %s
nl: U heeft niet de gehele schijf beslagen met de derde partitie, maar uw
    waarde %d %s bedekt al een andere partitie. Uw invoer is gewijzigd
    tot %d %s

en: You may change all the disk params from the x menu
nl: U kunt alle schijfparameters wijzigen vanuit het x menu

en: You must be root to set the Ctrl-Alt-Del behaviour.
nl: U moet root zijn om het gedrag van Ctrl-Alt-Del in te stellen.

en: You must delete some partition and add an extended partition first
nl: U moet een partitie verwijderen en eerst een uitgebreide partitie toevoegen

en: You must set
nl: U moet instellen:

en: You specified more cylinders than fit on disk
nl: U heeft meer cylinders aangegeven dan er op de schijf passen

en: You will get a partition overlap on the disk. Fix it first!
nl: U zult een partitie-overlap krijgen op de schijf. Los die eerst op!

en: You will not be able to write the partition table.
nl: U zult geen partitietabel kunnen wegschrijven.

en: Zone %d: in use, counted=%d
nl: Zone %d: in gebruik, geteld=%d

en: Zone %d: marked in use, no file uses it.
nl: Zone %d: gemarkeerd als in gebruik, geen bestand gebruikt het.

en: Zone %d: not in use, counted=%d
nl: Zone %d: niet in gebruik, geteld=%d

en: Zone nr < FIRSTZONE in file `%s'.
nl: Zone nr < EERSTEZONE in bestand `%s'.

en: Zone nr >= ZONES in file `%s'.
nl: Zone nr >= ZONES in bestand `%s'.

en: Zonesize=%d
nl: ZoneGrootte=%d

en: [ -p office-phone ]
    	[ -h home-phone ]
nl: [ -p kantoor-telefoon ]
    	[ -h thuis-telefoon ]

en: [Not a file] line %d
nl: [Geen bestand] regel %d

en: [Press 'h' for instructions.]
nl: [Druk op 'h' voor instructies.]

en: [Press space to continue, 'q' to quit.]
nl: [Druk op de spatiebalk om door te gaan, 'q' om af te sluiten.]

en: [Use q or Q to quit]
nl: [Gebruik q of Q om af te sluiten]

en: [mntent]: line %d in %s is bad%s
nl: [mntent]: regel %d in %s is slecht%s

en: [mntent]: warning: no final newline at the end of %s
nl: [mntent]: waarschuwing: geen afsluitend einde-regel teken bij %s

en: `%s': bad directory: '.' isn't first
nl: `%s': slechte map: '.' is niet eerste

en: `%s': bad directory: '..' isn't second
nl: `%s': slechte map: '..' is niet tweede

en: after getopt loop
nl: na getopt lus

en: allocated queues = %d
nl: gereserveerde wachtrijen = %d

en: allocated semaphores = %d
nl: gereserveerde semaphores = %d

en: allows you to create, delete and modify partitions on your hard
nl: cursus, waarmee u partities kunt maken, verwijderen of wijzigen

en: already removed id
nl: id al verwijderd

en: already removed key
nl: sleutel al verwijderd

en: and %s overlap
nl: en %s overlappen

en: attached
nl: bevestigd

en: bad active byte: 0x%x instead of 0x80
nl: slechte actieve byte: 0x%x in plaats van 0x80

en: bad blocks before data-area: cannot make fs
nl: slechte blokken voor gegevens-gebied: kan geen bestandssysteem maken

en: bad data in cyl %d
    Continuing ...
nl: slechte gegevens bij cyl %d
    Doorgaan ...

en: bad inode size
nl: slechte inode grootte

en: bad input
nl: slechte invoer

en: bad magic number in super-block
nl: slecht soort-aanduidingsnummer in superblok

en: bad s_imap_blocks field in super-block
nl: slecht s_imap_blocks veld in superblok

en: bad s_zmap_blocks field in super-block
nl: slecht s_zmap_blocks veld in superblok

en: bad speed: %s
nl: slechte snelheid: %s

en: bad timeout value: %s
nl: slechte time-out waarde: %s

en: bad v2 inode size
nl: slechte v2 inode grootte

en: before autobaud
nl: voor autobaud

en: block device
nl: blok-apparaat

en: blocks argument too large, max is %lu
nl: argument voor blokken te groot, maximum: %lu

en: booted from MILO
nl: opgestart vanuit MILO

en: bug in xstrndup call
nl: programmeerfout in aanroep xstrndup

en: call: %s from to files...
nl: gebruik: %s van naar bestanden...

en: calling open_tty
nl: aanroepen open_tty

en: calling termio_init
nl: aanroepen termio_init

en: can specify only one device (except with -l or -s)
nl: kan slechts één apparaat aangeven (behalve met -l of -s)

en: can't create lock file %s: %s (use -n flag to override)
nl: kan het blokkeerbestand %s niet maken: %s (gebruik -n optie om te forceren)

en: can't fork
nl: kan niet fork()

en: can't link lock file %s: %s (use -n flag to override)
nl: kan blokkeerbestand %s niet koppelen: %s (gebruik -n optie om te forceren)

en: can't lock lock file %s: %s
nl: kan blokkeerbestand %s niet blokkeren: %s

en: can't malloc for grplist
nl: malloc voor grplist mislukt

en: can't malloc for ttyclass
nl: malloc voor ttyclass mislukt

en: can't malloc initstring
nl: malloc initstring kan niet

en: can't open file of bad blocks
nl: kan geen bestand met slechte blokken openen

en: can't open lock file %s: %s (use -n flag to override)
nl: kan blokkeerbestand %s niet openen: %s (gebruik -n optie om te forceren)

en: can't rename %s to %s: %s
nl: kan %s niet hernoemen tot %s: %s

en: cannot (un)set powersave mode
nl: kan stroombesparingsmodus niet instellen

en: cannot build surrounding extended partition
nl: kan omgevende uitgebreide partitie niet maken

en: cannot fork
nl: kan niet fork()

en: cannot get size of %s
nl: kan grootte %s niet opvragen

en: cannot open %s
nl: kan %s niet openen

en: cannot open %s
nl: kan %s niet openen

en: cannot open %s (%s) - mtab not updated
nl: kan %s niet openen (%s) - mtab niet bijgewerkt

en: cannot open %s for reading
nl: kan %s niet openen om te lezen

en: cannot open %s read-write
nl: kan %s niet lezen-schrijven openen

en: cannot open device %s for writing
nl: kan apparaat %s niet openen voor schrijven

en: cannot open inittab
nl: kan inittab niet openen

en: cannot open partition restore file (%s)
nl: kan partitie herstelbestand (%s) niet openen

en: cannot open partition sector save file (%s)
nl: kan bestand over sectoren van partitie (%s) niet openen

en: cannot remove id %s (%s)
nl: kan id %s niet verwijderen (%s)

en: cannot stat device %s
nl: kan apparaat %s niet vinden

en: cannot stat partition restore file (%s)
nl: kan partitie herstelbestand niet vinden (%s)

en: case letters (except for Writes).
nl: worden ingevoerd (behalve W).

en: change
nl: wijzig

en: change_time=%-26.24s
nl: wijzig_tijd=%-26.24s

en: changed
nl: gewijzigd

en: check aborted.
nl: controle afgebroken.

en: clockport adjusted to 0x%x
nl: klokpoort aangepast tot 0x%x

en: col: bad -l argument %s.
nl: col: slecht -l argument %s.

en: col: warning: can't back up %s.
nl: col: waarschuwing: niet geen reservekopie maken van %s.

en: col: write error.
nl: col: schrijffout.

en: could not umount %s - trying %s instead
nl: kon %s niet ontkoppelen - proberen %s in plaats daarvan

en: couldn't read %s, and cannot ioctl dump
nl: kon %s niet lezen, en ioctl() mislukt voor meer informatie

en: dangerous options:
nl: gevaarlijke opties:

en: date string %s equates to %ld seconds since 1969.
nl: datumtekst %s is gelijk aan %ld seconden sinds 1969.

en: default max size of queue (bytes) = %d
nl: standaard max grootte wachtrij (bytes) = %d

en: del_loop(%s): success
nl: del_loop(%s): succes

en: deprecated usage: %s {shm | msg | sem} id ...
nl: afgeraden gebruik: %s {shm | msg | sem} id ...

en: dest
nl: doel

en: detached
nl: losgemaakt

en: detected Disk Manager - unable to handle that
nl: Disk Manager gevonden - daar kan ik niet mee werken

en: device: something like /dev/hda or /dev/sda
nl: apparaat: zoiets als /dev/hda of /dev/sda

en: disk drive.
nl: op uw harde schijf.

en: disk: %.*s
nl: schijf: %.*s

en: done
nl: klaar

en: drivedata:
nl: schijfgegevens:

en: duping
nl: dubbel doen

en: e   extended
nl: e   uitgebreid

en: empty long option after -l or --long argument
nl: lege, lange optie na -l of --long argument

en: end
nl: eind

en: enlarged logical partitions overlap
nl: vergrootte logische partities overlappen

en: entered parse_speeds
nl: ingevoerde parse_speeds

en: error changing mode of %s: %s
nl: fout bij wijzigen modus van %s: %s

en: error closing %s
nl: fout bij sluiten %s

en: error forking finalprog
nl: fout bij fork() finalprog

en: error opening fifo
nl: fout bij openen fifo

en: error reading %s
nl: fout bij lezen %s

en: error running finalprog
nl: fout bij uitvoeren finalprog

en: error setting close-on-exec on /dev/initctl
nl: fout bij instellen sluiten-bij-uitvoeren op /dev/initctl

en: error stopping service: "%s"
nl: fout bij stoppen apparaat: "%s"

en: error writing %s: %s
nl: fout bij schrijven %s: %s

en: error writing . entry
nl: fout bij schrijven . ingang

en: error writing .. entry
nl: fout bij schrijven .. ingang

en: error writing inode
nl: fout bij schrijven inode

en: error writing root inode
nl: fout bij schrijven root inode

en: error writing sector %lu on %s
nl: fout bij schrijven sector %lu op %s

en: error writing superblock
nl: fout bij schrijven superblok

en: excessively long line arg
nl: excessief lange lijn argument

en: exec failed
nl: uitvoeren mislukt

en: exec of single user shell failed
nl: Uitvoeren van enkele-gebruikersshell mislukt

en: exiting parseargs
nl: bestaande parseargs

en: exiting parsespeeds
nl: bestaande parsespeeds

en: fatal: first page unreadable
nl: fataal: eerste pagina onleesbaar

en: field is too long.
nl: veld is te lang.

en: filesystem too big.  Exiting.
nl: bestandssysteem te groot.  Afsluiten.

en: flags:
nl: opties:

en: flush buffers
nl: buffers doorspoelen

en: for maintenance; bounce, bounce
nl: voor onderhoud; bons, bons

en: fork failed
nl: fork() mislukt

en: fork of single user shell failed
nl: fork() van enkele-gebruikersshell mislukt

en: fork() failed, try again later
nl: fork() mislukt, probeer het later opnieuw

en: from %.*s
nl: van %.*s

en: fsname name too long
nl: bestandssysteem-naam te lang

en: fsync failed
nl: fsync mislukt

en: funky TOY!
nl: cool SPEELTJE!

en: get 32-bit sector count
nl: 32-bit sector-telling opvragen

en: get blocksize
nl: blokgrootte opvragen

en: get read-only
nl: alleen-lezen opvragen

en: get readahead
nl: vooruit lezen opvragen

en: get sectorsize
nl: sectorgrootte opvragen

en: get size in bytes
nl: grootte in bytes opvragen

en: gettimeofday failed
nl: gettimeofday mislukt

en: halted by %s: %s
nl: afgesloten door %s: %s

en: heads
nl: koppen

en: headswitch
nl: schakelen kop

en: headswitch: %ld		# milliseconds
nl: schakelen kop: %ld		# milliseconden

en: hexdump: %%s requires a precision or a byte count.
nl: hexdump: %%s heeft een precisie nodig of een byte aantal.

en: hexdump: [-bcCdovx] [-e fmt] [-f fmt_file] [-n length] [-s skip] [file ...]
nl: hexdump: [-bcCdovx] [-e fmt] [-f formaat_bestand] [-n lengte] [-s overslaan] [bestand ...]

en: hexdump: bad byte count for conversion character %s.
nl: hexdump: slecht byte aantal voor conversieteken %s.

en: hexdump: bad conversion character %%%s.
nl: hexdump: slecht conversieteken %%%s.

en: hexdump: bad format {%s}
nl: hexdump: slecht formaat {%s}

en: hexdump: bad length value.
nl: hexdump: slechte waarde voor lengte.

en: hexdump: bad skip value.
nl: hexdump: slechte waarde voor overslaan.

en: hexdump: byte count with multiple conversion characters.
nl: hexdump: byte aantal met meerdere conversietekens.

en: hexdump: can't read %s.
nl: hexdump: kan %s niet lezen.

en: hexdump: line too long.
nl: hexdump: regel te lang.

en: host: %s, directory: %s
nl: host: %s, map: %s

en: hwclock - query and set the hardware clock (RTC)
    
    Usage: hwclock [function] [options...]
    
    Functions:
      --help        show this help
      --show        read hardware clock and print result
      --set         set the rtc to the time given with --date
      --hctosys     set the system time from the hardware clock
      --systohc     set the hardware clock to the current system time
      --adjust      adjust the rtc to account for systematic drift since 
                    the clock was last set or adjusted
      --getepoch    print out the kernel's hardware clock epoch value
      --setepoch    set the kernel's hardware clock epoch value to the 
                    value given with --epoch
      --version     print out the version of hwclock to stdout
    
    Options: 
      --utc         the hardware clock is kept in coordinated universal time
      --localtime   the hardware clock is kept in local time
      --directisa   access the ISA bus directly instead of %s
      --badyear     ignore rtc's year because the bios is broken
      --date        specifies the time to which to set the hardware clock
      --epoch=year  specifies the year which is the beginning of the 
                    hardware clock's epoch value
      --noadjfile   do not access /etc/adjtime. Requires the use of
                    either --utc or --localtime
nl: hwclock - hardware klok (RTC) instellen en waarden weergeven
    
    Gebruik: hwclock [functie] [opties...]
    
    Functies:
      --help        deze hulp weergeven
      --show        hardware klok lezen en resultaat weergeven
      --set         de rtc instellen op de tijd, gegeven met --date
      --hctosys     systeemklok instellen aan de hand van hardware klok
      --systohc     hardware klok instellen op huidige systeemtijd
      --adjust      de rtc aanpassen, om rekening te houden met systematische
                    verschuiving sinds de laatste instelling/aanpassing
      --getepoch    tijdperk-waarde van hardware klok van kernel weergeven
      --setepoch    tijdperk-waarde van hardware klok van kernel instellen op
                    waarde gegeven met --epoch optie
      --version     versienummer weergeven
    
    Opties: 
      --utc         de hardware klok wordt gehouden op gecoördineerde universele tijd
      --localtime   de hardware klok wordt op lokale tijd gehouden
      --directisa   directe toegang tot ISA bus in plaats van %s
      --badyear     negeer jaartal van rtc, omdat de BIOS stuk is
      --date        geeft de tijd aan waarop de hardware klok moet worden ingesteld
      --epoch=jaar  geeft het jaartal aan dat het begin is van de tijdperk-waarde van
                    de hardware klok
      --noadjfile   gebruik niet /etc/adjtime. Het gebruik van --utc of --localtime
                    is hiervoor nodig

en: illegal month value: use 1-12
nl: onjuiste maandwaarde: gebruik 1-12

en: illegal year value: use 1-9999
nl: onjuiste jaarwaarde: gebruik 1-9999

en: input error: `=' expected after %s field
nl: invoerfout: `=' verwacht na %s veld

en: input error: unexpected character %c after %s field
nl: invoerfout: onverwacht teken %c na %s veld

en: interleave
nl: tussenruimte

en: interleave: %d
nl: tussenruimte: %d

en: internal error
nl: interne fout

en: internal error, contact the author.
nl: interne fout, neem contact op met de auteur

en: invalid id
nl: onjuiste id

en: invalid id: %s
nl: onjuiste id: %s

en: invalid key
nl: onjuiste sleutel

en: ioctl KDSHWCLK failed
nl: ioctl KDSHWCLK mislukt

en: ioctl(%s) was successful.
nl: ioctl(%s) succesvol.

en: ioctl() failed to read time from %s
nl: ioctl() mislukt om tijd te lezen van %s

en: ioctl() to %s to read the time failed.
nl: ioctl() naar %s om tijd te lezen, mislukt.

en: ioctl() to %s to set the time failed.
nl: ioctl() naar %s om tijd in te stellen, mislukt.

en: ioctl() to %s to turn off update interrupts failed
nl: ioctl() naar %s om bijwerkingsonderbrekingen uit te zetten, mislukt

en: ioctl() to %s to turn on update interrupts failed unexpectedly
nl: ioctl() naar %s om bijwerkingsonderbrekingen aan te zetten, onverwacht mislukt

en: ioctl(RTC_EPOCH_READ) to %s failed
nl: ioctl(RTC_EPOCH_READ) naar %s mislukt

en: ioctl(RTC_EPOCH_SET) to %s failed
nl: ioctl(RTC_EPOCH_SET) naar %s mislukt

en: is not contained in partition %s
nl: valt niet binnen partitie %s

en: is y
nl: is j

en: kernel not configured for message queues
nl: kernel niet ingesteld voor berichtwachtrijen

en: kernel not configured for semaphores
nl: kernel niet ingesteld voor semaphores

en: kernel not configured for shared memory
nl: kernel niet ingesteld voor gedeeld geheugen

en: key
nl: sleutel

en: klogctl error: %s
nl: klogctl fout: %s

en: l   logical (5 or over)
nl: l   logische (5 of hoger)

en: last-changed
nl: laatst-gewijzigd

en: last-op
nl: laatste-op

en: last: malloc failure.
nl: last: malloc fout.

en: line too long
nl: regel te lang

en: local
nl: lokale

en: locked
nl: geblokkeerd

en: logger: unknown facility name: %s.
nl: logger: onbekende voorzieningsnaam: %s.

en: logger: unknown priority name: %s.
nl: logger: onbekende prioriteitsnaam: %s.

en: logical partitions not in disk order
nl: logische partities niet in schijfvolgorde

en: logical partitions overlap
nl: logische partities overlappen

en: logical=(%d, %d, %d)
nl: logisch=(%d, %d, %d)

en: login name much too long.
nl: inlognaam veel te lang.

en: login names may not start with '-'.
nl: inlognamen mogen niet beginnen met '-'.

en: login:
nl: inlognaam:

en: login: -h for super-user only.
nl: login: -h alleen voor supergebruiker.

en: login: Out of memory
nl: login: Geheugentekort

en: login: PAM Failure, aborting: %s
nl: login: PAM fout, afbreken: %s

en: login: couldn't exec shell script: %s.
nl: login: kon shell script niet uitvoeren: %s.

en: login: failure forking: %s
nl: login: fork() mislukt: %s

en: login: memory low, login may fail
nl: login: weinig geheugen, inloggen mislukt mogelijk

en: login: no memory for shell script.
nl: login: geen geheugen voor shell script.

en: login: no shell: %s.
nl: login: geen shell: %s.

en: long or incomplete input line - quitting
nl: lange of incomplete invoerregel - afsluiten

en: loop: can't delete device %s: %s
nl: loop: kan apparaat %s niet verwijderen: %s

en: loop: can't get info on device %s: %s
nl: loop: kan geen informatie verkrijgen over apparaat %s: %s

en: loop: can't open device %s: %s
nl: loop: kan apparaat %s niet openen: %s

en: lstat of path failed
nl: lstat van pad mislukt

en: malloc error
nl: malloc() fout

en: malloc failed
nl: malloc mislukt

en: max number of arrays = %d
nl: max aantal arrays = %d

en: max number of segments = %lu
nl: maximaal aantal segmenten = %lu

en: max ops per semop call = %d
nl: max ops per semop aanroep = %d

en: max queues system wide = %d
nl: max wachtrijen systeemwijd = %d

en: max seg size (kbytes) = %lu
nl: max segmentgrootte (kbytes) = %lu

en: max semaphores system wide = %d
nl: max semaphores systeemwijd = %d

en: max size of message (bytes) = %d
nl: max grootte van bericht (bytes) = %d

en: max total shared memory (pages) = %lu
nl: max totaal gedeeld geheugen (pagina's) = %lu

en: messages
nl: berichten

en: min seg size (bytes) = %lu
nl: min segmentgrootte (bytes) = %lu

en: missing comma
nl: komma ontbreekt

en: missing optstring argument
nl: opttekst argument ontbreekt

en: mode=%#o	access_perms=%#o
nl: modus=%#o	atoegangsrechten=%#o

en: mode=%#o, access_perms=%#o
nl: modus=%#o, toegangsrechten=%#o

en: mount failed
nl: aankoppelen mislukt

en: mount table full
nl: aankoppelingstabel vol

en: mount: %s already mounted on %s
nl: mount: %s al aangekoppeld op %s

en: mount: %s already mounted or %s busy
nl: mount: %s al aangekoppeld of %s bezig

en: mount: %s has wrong device number or fs type %s not supported
nl: mount: %s heeft onjuist apparaatnummer of bestandssysteem soort %s niet ondersteund

en: mount: %s is busy
nl: mount: %s is bezig

en: mount: %s is not a block device
nl: mount: %s is geen blok-apparaat

en: mount: %s is not a block device (maybe try `-o loop'?)
nl: mount: %s is geen blok-apparaat (misschien `-o loop' proberen?)

en: mount: %s is not a block device, and stat fails?
nl: mount: %s is geen blok-apparaat, en stat mislukt?

en: mount: %s is not a valid block device
nl: mount: %s is geen geldig blok-apparaat

en: mount: %s not mounted already, or bad option
nl: mount: %s nog niet aangekoppeld, of slechte optie

en: mount: %s%s is write-protected but explicit `-w' flag given
nl: mount: %s%s is schrijf-beveiligd maar expliciete `-w' optie gegeven

en: mount: %s%s is write-protected, mounting read-only
nl: mount: %s%s is schrijf-beveiligd, alleen-lezen aankoppelen

en: mount: %s: can't read superblock
nl: mount: %s: kan superblok niet lezen

en: mount: %s: unknown device
nl: mount: %s: onbekend apparaat

en: mount: I could not determine the filesystem type, and none was specified
nl: mount: Kon bestandssysteemsoort niet bepalen, en geen aangegeven

en: mount: according to mtab, %s is already mounted on %s
nl: mount: volgens mtab, is %s al aangekoppeld op %s

en: mount: according to mtab, %s is mounted on %s
nl: mount: volgens mtab, is %s al aangekoppeld op %s

en: mount: argument to -p or --pass-fd must be a number
nl: mount: argument voor -p of --pass-fd moet een getal zijn

en: mount: backgrounding "%s"
nl: mount: op de achtergrond "%s"

en: mount: can't find %s in %s or %s
nl: mount: kan %s niet vinden in %s of %s

en: mount: can't get address for %s
nl: mount: kan geen adres verkrijgen voor %s

en: mount: can't open %s for writing: %s
nl: mount: kan %s niet openen om te schrijven: %s

en: mount: can't open %s: %s
nl: mount: kan %s niet openen: %s

en: mount: cannot find %s in %s
nl: mount: kan %s niet vinden in %s

en: mount: cannot fork: %s
nl: mount: fork() mislukt: %s

en: mount: cannot mount %s%s read-only
nl: mount: kan %s%s niet alleen-lezen aankoppelen

en: mount: cannot open %s for setting speed
nl: mount: kan %s niet openen om snelheid in te stellen

en: mount: cannot set speed: %s
nl: mount: kan snelheid niet instellen: %s

en: mount: could not open %s - using %s instead
nl: mount: kon %s niet openen - gebruik %s in plaats daarvan

en: mount: directory to mount not in host:dir format
nl: mount: aan te koppelen map niet in host:map formaat

en: mount: error changing mode of %s: %s
nl: mount: fout bij wijzigen modus van %s: %s

en: mount: error while guessing filesystem type
nl: mount: fout bij raden bestandssysteem soort

en: mount: error writing %s: %s
nl: mount: fout bij schrijven %s: %s

en: mount: excessively long host:dir argument
nl: mount: excessief lang host:map argument

en: mount: excessively long option argument
nl: mount: excessief lang optie argument

en: mount: failed setting up loop device
nl: mount: instellen lus-apparaat mislukt

en: mount: failed with nfs mount version 4, trying 3..
nl: mount: mislukt met nfs mount versie 4, probeer nu 3..

en: mount: giving up "%s"
nl: mount: ik geef het op voor "%s"

en: mount: going to mount %s by UUID
nl: mount: mounten van %s via UUID

en: mount: going to mount %s by label
nl: mount: mounten van %s via label

en: mount: going to use the loop device %s
nl: mount: het lus-apparaat %s wordt gebruikt

en: mount: got bad hp->h_length
nl: mount: slechte hp->h_length gekregen

en: mount: got bad hp->h_length?
nl: mount: slechte hp->h_length gekregen?

en: mount: loop device specified twice
nl: mount: lus-apparaat twee keer aangegeven

en: mount: maybe you meant 'iso9660'?
nl: mount: mogelijk bedoelde u 'iso9660'?

en: mount: maybe you meant 'vfat'?
nl: mount: mogelijk bedoelde u 'vfat'?

en: mount: mount failed
nl: mount: aankoppelen mislukt

en: mount: mount point %s does not exist
nl: mount: aankoppelingspunt %s bestaat niet

en: mount: mount point %s is a symbolic link to nowhere
nl: mount: aankoppelingspunt %s is een symbolische koppeling die nergens naar wijst

en: mount: mount point %s is not a directory
nl: mount: aankoppelingspunt %s is geen map

en: mount: mounting %s
nl: mount: aankoppelen %s

en: mount: must be superuser to use mount
nl: mount: moet supergebruiker zijn om mount te gebruiken

en: mount: no %s found - creating it..
nl: mount: geen %s gevonden - nu aanmaken..

en: mount: no such partition found
nl: mount: die partitie is niet gevonden

en: mount: no type was given - I'll assume nfs because of the colon
nl: mount: geen soort gegeven - Ik neem aan nfs, vanwege de dubbele punt

en: mount: only root can do that
nl: mount: alleen root kan dat doen

en: mount: only root can mount %s on %s
nl: mount: alleen root kan %s aankoppelen op %s

en: mount: permission denied
nl: mount: toegang geweigerd

en: mount: probably you meant %s
nl: mount: waarschijnlijk bedoelde u %s

en: mount: proc already mounted
nl: mount: proc al aangekoppeld

en: mount: setup loop device successfully
nl: mount: instellen lus-apparaat succesvol

en: mount: skipping the setup of a loop device
nl: mount: instellen van lus-apparaat wordt overgeslagen

en: mount: special device %s does not exist
nl: mount: speciale apparaat %s bestaat niet

en: mount: special device %s does not exist
           (a path prefix is not a directory)
nl: mount: speciale apparaat %s bestaat niet
           (een pad voorvoegsel is geen map)

en: mount: the kernel does not recognize %s as a block device
           (maybe `insmod driver'?)
nl: mount: de kernel herkent %s niet als een blok-apparaat
           (misschien `insmod stuurprogramma'?)

en: mount: type specified twice
nl: mount: soort twee keer aangegeven

en: mount: unknown filesystem type '%s'
nl: mount: onbekend soort bestanssysteem '%s'

en: mount: warning: multiple hostnames not supported
nl: mount: waarschuwing: meerdere hostnamen niet ondersteund

en: mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on %s,
           missing codepage or other error
nl: mount: slecht soort bestandssysteem, slechte optie, slecht superblok op %s,
           ontbrekende codepagina of andere fout

en: mount: you didn't specify a filesystem type for %s
nl: mount: u gaf geen bestandssysteem soort aan voor %s

en: mount: you must specify the filesystem type
nl: mount: u moet de bestandssysteem soort aangeven

en: namei: buf overflow
nl: namei: buffer overloop

en: namei: could not chdir to root!
nl: namei: kon niet gaan naar root!

en: namei: could not stat root!
nl: namei: kon root niet vinden!

en: namei: unable to chdir to %s - %s (%d)
nl: namei: gaan naar map %s mislukt - %s (%d)

en: namei: unable to get current directory - %s
nl: namei: verkrijgen huidige map mislukt - %s

en: namei: unknown file type 0%06o on file %s
nl: namei: onbekende bestandssoort 0%06o bij bestand %s

en: namelen=%d
nl: naamlengte=%d

en: need terminal for interactive repairs
nl: terminal vereist voor interactieve reparaties

en: newgrp: No such group.
nl: newgrp: Die groep bestaat niet.

en: newgrp: Permission denied
nl: newgrp: Toegang geweigerd

en: newgrp: Who are you?
nl: newgrp: Wie bent u?

en: nfs connect
nl: nfs verbinden

en: nfs server reported service unavailable
nl: nfs server zei dat de voorziening niet beschikbaar is

en: no
nl: nee

en: no TERM or cannot stat tty
nl: geen TERM, of kan tty niet vinden

en: no command?
nl: geen opdracht?

en: no label,
nl: geen label,

en: no partition table present.
nl: geen partitietabel aanwezig.

en: no room for partition descriptor
nl: geen ruimte voor partitie beschrijver

en: no umount2, trying umount...
nl: geen umount2, proberen umount...

en: no uuid
nl: geen uuid

en: not enough good blocks
nl: onvoldoende goede blokken

en: not enough memory
nl: niet voldoende geheugen

en: not enough space allocated for ROM image (%Ld allocated, %d used)
nl: niet genoeg ruimte gereserveerd voor ROM afbeelding (%Ld gereserveerd, %d gebruikt)

en: not enough space, need at least %lu blocks
nl: niet genoeg ruimte, tenminste %lu blokken nodig

en: nothing was mounted
nl: niets aangekoppeld

en: number too big
nl: getal te groot

en: od: hexdump(1) compatibility doesn't support the -%c option%s
nl: od: hexdump(1) compatibiliteit ondersteunt niet de -%c optie%s

en: od: od(1) has been deprecated for hexdump(1).
nl: od: od(1) wordt afgeraden, gebruik hexdump(1).

en: on %.*s
nl: op %.*s

en: one bad block
nl: één slecht blok

en: one bad page
nl: één slechte pagina

en: open of directory failed
nl: openen van map mislukt

en: open() of %s failed
nl: open() van %s mislukt

en: openpty failed
nl: openpty mislukt

en: out of memory
nl: geheugentekort

en: out of memory - giving up
nl: geheugentekort - opgeven

en: out of memory?
nl: geheugentekort?

en: owner
nl: eigenaar

en: pages allocated %ld
nl: pagina's gereserveerd %ld

en: pages resident  %ld
nl: pagina's in geheugen %ld

en: pages swapped   %ld
nl: pagina's in wisselgeheugen %ld

en: partial c,h,s specification?
nl: gedeeltelijke c,h,s specificatie?

en: partition %s ends on cylinder %ld, beyond the end of the disk
nl: partitie %s eindigt op cylinder %ld, na het einde van de schijf

en: partition %s has id %x and is not hidden
nl: partitie %s heeft id %x en is niet verborgen

en: partition %s: end: (c,h,s) expected (%ld,%ld,%ld) found (%ld,%ld,%ld)
nl: partitie %s: eind: (c,h,s) verwacht: (%ld,%ld,%ld) gevonden: (%ld,%ld,%ld)

en: partition %s: start: (c,h,s) expected (%ld,%ld,%ld) found (%ld,%ld,%ld)
nl: partitie %s: start: (c,h,s) verwacht: (%ld,%ld,%ld) gevonden: (%ld,%ld,%ld)

en: partition ends on cylinder %ld, beyond the end of the disk
nl: partitie eindigt op cylinder %ld, na het einde van de schijf

en: partition restore file has wrong size - not restoring
nl: partitie herstelbestand heeft onjuiste grootte - niet herstellen

en: past first line
nl: na eerste regel

en: permission denied for id
nl: toegang geweigerd voor id

en: permission denied for key
nl: toegang geweigerd voor sleutel

en: perms
nl: rechten

en: rcv_time=%-26.24s
nl: ontvang_tijd=%-26.24s

en: read %c
nl: gelezen %c

en: read error on %s - cannot read sector %lu
nl: leesfout op %s - kan sector %lu niet lezen

en: read() to %s to wait for clock tick failed
nl: read() naar %s om te wachten op kloktik, mislukt

en: reading login name
nl: lezen inlognaam

en: rebooted by %s: %s
nl: opnieuw gestart door %s: %s

en: recv
nl: ontvang

en: renice: %s: bad value
nl: renice: %s: slechte waarde

en: renice: %s: unknown user
nl: renice: %s: onbekende gebruiker

en: reread partition table
nl: partitie-tabel opnieuw inlezen

en: resource(s) deleted
nl: bron(nen) verwijderd

en: response from date command = %s
nl: antwoord van date opdracht = %s

en: root inode isn't a directory
nl: root inode is geen map

en: saved
nl: opgeslagen

en: sector count: %d, sector size: %d
nl: aantal sectoren: %d, sectorgrootte: %d

en: sectors
nl: sectoren

en: sectors/cylinder
nl: sectoren/cylinder

en: sectors/cylinder: %ld
nl: sectoren/cylinder: %ld

en: sectors/track
nl: sectoren/spoor

en: sectors/track: %ld
nl: sectoren/spoor: %ld

en: seek error
nl: zoekfout

en: seek error on %s - cannot seek to %lu
nl: zoekfout op %s - kan niet zoeken naar %lu

en: seek error: wanted 0x%08x%08x, got 0x%08x%08x
nl: zoekfout: verwacht 0x%08x%08x, gekregen 0x%08x%08x

en: seek failed
nl: zoeken mislukt

en: seek failed during testing of blocks
nl: zoeken mislukt tijdens testen van blokken

en: seek failed in bad_zone
nl: zoeken mislukt in bad_zone

en: seek failed in check_blocks
nl: zoeken mislukt in check_blocks

en: seek failed in write_block
nl: zoeken mislukt in write_block

en: seek failed in write_super_block
nl: zoeken mislukt in write_super_block

en: seek failed in write_tables
nl: zoeken mislukt in write_tables

en: seek to boot block failed in write_tables
nl: zoeken naar opstartblok mislukt in write_tables

en: segments allocated %d
nl: segmenten gereserveerd %d

en: select() to %s to wait for clock tick failed
nl: select() naar %s om te wachten op kloktik mislukt

en: select() to %s to wait for clock tick timed out
nl: select() naar %s om te wachten op kloktik time-out

en: semaphore max value = %d
nl: semaphore max waarde = %d

en: send
nl: verzend

en: send_time=%-26.24s
nl: verzend_tijd=%-26.24s

en: set blocksize
nl: blokgrootte instellen

en: set read-only
nl: alleen-lezen instellen

en: set read-write
nl: lezen-schrijven instellen

en: set readahead
nl: vooruit lezen instellen

en: set_loop(%s,%s,%llu): success
nl: set_loop(%s,%s,%llu): succesvol

en: settimeofday() failed
nl: settimeofday() mislukt

en: setting epoch to %ld with RTC_EPOCH_SET ioctl to %s.
nl: tijdperk instellen op %ld met RTC_EPOCH_SET ioctl naar %s.

en: setuid() failed
nl: setuid() mislukt

en: should be (%d, %d, %d)
nl: moet zijn (%d, %d, %d)

en: should be (%d, %d, 1)
nl: moet zijn (%d, %d, 1)

en: shutdown: Couldn't umount %s: %s
nl: shutdown: Kon %s niet ontkoppelen: %s

en: stat of path failed
nl: stat van pad mislukt

en: strange, only %d partitions defined.
nl: vreemd, slechts %d partities gedefinieerd.

en: strange..., a BSD partition of size 0?
nl: vreemd..., een BSD partitie met grootte 0?

en: strange..., an extended partition of size 0?
nl: vreemd..., een uitgebreide partitie met grootte 0?

en: strtol error: number of blocks not specified
nl: strtol fout: aantal blokken niet aangegeven

en: timed out
nl: time-out

en: timeout = %d, quiet = %d, reboot = %d
nl: time-out = %d, stil = %d, opnieuw starten = %d

en: too many alternate speeds
nl: teveel alternatieve snelheden

en: too many bad blocks
nl: teveel slechte blokken

en: too many bad pages
nl: teveel slechte pagina's

en: too many bare linefeeds.
nl: teveel losse witregels.

en: too many inodes - max is 512
nl: te veel inodes - maximum: 512

en: too many input fields
nl: teveel invoervelden

en: too many iov's (change code in wall/ttymsg.c)
nl: teveel iov's (verander de code in wall/ttymsg.c)

en: too many partitions
nl: teveel partities

en: too many partitions - ignoring those past nr (%d)
nl: teveel partities - die na nr (%d) worden genegeerd

en: total
nl: totaal

en: total: %llu blocks
nl: totaal: %llu blokken

en: track-to-track seek
nl: spoor-tot-spoor zoeken

en: track-to-track seek: %ld	# milliseconds
nl: spoor-tot-spoor zoeken: %ld	# milliseconden

en: tracks/cylinder
nl: sporen/cylinder

en: tracks/cylinder: %ld
nl: sporen/cylinder: %ld

en: trailing junk after number
nl: rotzooi na getal

en: tree of partitions?
nl: boom van partities?

en: trouble reading terminfo
nl: problemen bij lezen terminfo

en: type: %d
nl: soort: %d

en: type: %s
nl: soort: %s

en: uid=%d	gid=%d	cuid=%d	cgid=%d	mode=%#o
nl: uid=%d	gid=%d	cuid=%d	cgid=%d	modus=%#o

en: umount: %s busy - remounted read-only
nl: umount: %s bezig - alleen-lezen her-aangekoppeld

en: umount: %s is not in the fstab (and you are not root)
nl: umount: %s staat niet in fstab (en u bent niet root)

en: umount: %s is not mounted (according to mtab)
nl: umount: %s is niet aangekoppeld (volgens mtab)

en: umount: %s mount disagrees with the fstab
nl: umount: %s aankoppeling komt niet overeen met fstab

en: umount: %s: block devices not permitted on fs
nl: umount: %s: blok-apparaten niet toegestaan op bestandssysteem

en: umount: %s: can't write superblock
nl: umount: %s: kan niet schrijven naar superblok

en: umount: %s: device is busy
nl: umount: %s: apparaat is bezig

en: umount: %s: invalid block device
nl: umount: %s: ongeldig blok-apparaat

en: umount: %s: must be superuser to umount
nl: umount: %s: moet supergebruiker zijn om te ontkoppelen

en: umount: %s: not found
nl: umount: %s: niet gevonden

en: umount: %s: not mounted
nl: umount: %s: niet aangekoppeld

en: umount: can't get address for %s
nl: umount: kan geen adres krijgen voor %s

en: umount: cannot find list of filesystems to unmount
nl: umount: kan geen lijst vinden met bestandssystemen om te ontkoppelen

en: umount: cannot fork: %s
nl: umount: kan %s niet vorken

en: umount: compiled without support for -f
nl: umount: gecompileerd zonder ondersteuning voor -f

en: umount: could not remount %s read-only
nl: umount: kon %s niet alleen-lezen her-aankoppelen

en: umount: got bad hostp->h_length
nl: umount: slechte hostp->h_length gekregen

en: umount: it seems %s is mounted multiple times
nl: umount: het lijkt erop dat %s meerdere keren is aangekoppeld

en: umount: only %s can unmount %s from %s
nl: umount: alleen %s kan %s ontkoppelen van %s

en: umount: only root can do that
nl: umount: alleen root kan dat doen

en: unable to allocate buffer for inodes
nl: reserveren buffer voor inodes mislukt

en: unable to allocate buffers for maps
nl: reserveren buffers voor afbeeldingen mislukt

en: unable to clear boot sector
nl: wissen opstartsector mislukt

en: unable to open %s
nl: openen %s mislukt

en: unable to open '%s'
nl: kon '%s' niet openen

en: unable to read super block
nl: kon superblok niet lezen

en: unable to rewind swap-device
nl: terugwinden wisselapparaat mislukt

en: unable to stat %s
nl: vinden %s mislukt

en: unable to write inode map
nl: schrijven inode afbeelding mislukt

en: unable to write inodes
nl: schrijven inodes mislukt

en: unable to write signature page
nl: schrijven ondertekeningspagina mislukt

en: unable to write super-block
nl: kon superblok niet schrijven

en: unable to write zone map
nl: schrijven zone afbeelding mislukt

en: unimplemented format - using %s
nl: niet-geïmplementeerd formaat - nu wordt %s gebruikt

en: unknown
nl: onbekende

en: unknown error in id
nl: onbekende fout in id

en: unknown error in key
nl: onbekende fout in sleutel

en: unknown nfs mount option: %s%s
nl: onbekende nfs mount optie: %s%s

en: unknown nfs mount parameter: %s=%d
nl: onbekend nfs mount parameter: %s=%d

en: unknown nfs status return value: %d
nl: onbekende nfs status resultaatwaarde: %d

en: unknown resource type: %s
nl: onbekende bronsoort: %s

en: unknown shell after -s or --shell argument
nl: onbekende shell na -s of --shell argument

en: unrecognized bootable flag - choose - or *
nl: opstartbaar optie niet herkend - kies - of *

en: unrecognized format - using sectors
nl: onbekend formaat - nu sectoren worden gebruikt

en: unrecognized input: %s
nl: invoer niet herkend: %s

en: usage : %s -asmq -tclup
nl: gebruik: %s -asmq -tclup

en: usage:
nl: gebruik:

en: usage:
      %s loop_device                                       # give info
      %s -d loop_device                                    # delete
      %s -f                                                # find unused
      %s [-e encryption] [-o offset] {-f|loop_device} file # setup
nl: gebruik:
      %s lus_apparaat                                       # info geven
      %s -d lus_apparaat                                    # verwijderen
      %s -f# ongebruikte vinden
      %s [ -e codering ] [ -o plaats ] {-f|lus_apparaat} bestand # instellen

en: usage: %s [ - ] [ -2 ] [ file ... ]
nl: gebruik: %s [ - ] [ -2 ] [ bestand ... ]

en: usage: %s [ -i ] [ -tTerm ] file...
nl: gebruik: %s [ -i ] [ -tTerm ] bestand...

en: usage: %s [ -n ] device
nl: gebruik: %s [ -n ] apparaat

en: usage: %s [ -s signal | -p ] [ -a ] pid ...
nl: gebruik: %s [ -s signaal | -p ] [ -a ] pid ...

en: usage: %s [ [-q msqid] [-m shmid] [-s semid]
              [-Q msgkey] [-M shmkey] [-S semkey] ... ]
nl: gebruik: %s [ [-q msqid] [-m shmid] [-s semid]
                [-Q berichtsleutel] [-M shmsleutel] [-S semsleutel] ... ]

en: usage: %s [+format] [day month year]
nl: gebruik: %s [+formaat] [dag maand jaar]

en: usage: %s [-dflpcsu] [+linenum | +/pattern] name1 name2 ...
nl: gebruik: %s [-dflpcsu] [+regelnummer | +/patroon] naam1 naam2 ...

en: usage: %s [-hV]
           %s -a [-e] [-v]
           %s [-v] [-p priority] special|LABEL=volume_name ...
           %s [-s]
nl: gebruik: %s [-hV]
             %s -a [-e] [-v]
             %s [-v] [-p prioriteit] speciaal|LABEL=volume_naam ...
             %s [-s]

en: usage: %s [-hV]
           %s -a [-v]
           %s [-v] special ...
nl: gebruik: %s [-hV]
             %s -a [-v]
             %s [-v] speciaal ...

en: usage: %s [-hv] [-x dir] file
     -h         print this help
     -x dir     extract into dir
     -v         be more verbose
     file       file to test
nl: gebruik: %s [-hv] [-x map] bestand
     -h         deze hulp weergeven
     -x dir     uitpakken in map
     -v         meer informatie weergeven
     file       bestand om te testen

en: usage: %s [file]
nl: gebruik: %s [bestand]

en: usage: %s program [arg ...]
nl: gebruik: %s programma [arg ...]

en: usage: cal [-13smjyV] [[month] year]
nl: gebruik: cal [-13smjyV] [[maand] jaar]

en: usage: col [-bfpx] [-l nline]
nl: gebruik: col [-bfpx] [-l nregels]

en: usage: column [-tx] [-c columns] [file ...]
nl: gebruik: column [-tx] [-c kolommen] [bestand ...]

en: usage: last [-#] [-f file] [-t tty] [-h hostname] [user ...]
nl: gebruik: last [-#] [-f bestand] [-t tty] [-h hostnaam] [gebruiker ...]

en: usage: logger [-is] [-f file] [-p pri] [-t tag] [-u socket] [ message ... ]
nl: gebruik: logger [-is] [-f bestand] [-p pri] [-t tag] [-u socket] [ bericht ... ]

en: usage: login [-fp] [username]
nl: gebruik: login [-fp] [gebruikersnaam]

en: usage: look [-dfa] [-t char] string [file]
nl: gebruik: look [-dfa] [-t teken] tekst [bestand]

en: usage: mesg [y | n]
nl: gebruik: mesg [j | n]

en: usage: namei [-mx] pathname [pathname ...]
nl: gebruik: namei [-mx] padnaam [padnaam ...]

en: usage: rdev [ -rv ] [ -o OFFSET ] [ IMAGE [ VALUE [ OFFSET ] ] ]
nl: gebruik: rdev [ -rv ] [ -o PLAATS ] [ AFBEELDING [ WAARDE [ PLAATS ] ] ]

en: usage: renice priority [ [ -p ] pids ] [ [ -g ] pgrps ] [ [ -u ] users ]
nl: gebruik: renice prioriteit [ [ -p ] pids ] [ [ -g ] pgrps ] [ [ -u ] gebruikers ]

en: usage: rev [file ...]
nl: gebruik: rev [bestand ...]

en: usage: script [-a] [-f] [-q] [-t] [file]
nl: gebruik: script [-a] [-f] [-q] [-t] [bestand]

en: usage: sfdisk --change-id device partition-number Id
nl: gebruik: sfdisk --change-id apparaat partitie-nummer Id

en: usage: sfdisk --id device partition-number [Id]
nl: gebruik: sfdisk --id apparaat partitie-nummer [Id]

en: usage: sfdisk --print-id device partition-number
nl: gebruik: sfdisk --print-id apparaat partitie-nummer

en: usage: write user [tty]
nl: gebruik: write gebruiker [tty]

en: used arrays = %d
nl: gebruikte arrays = %d

en: used headers = %d
nl: gebruikte koppen = %d

en: used portmapper to find NFS port
nl: portmapper gebruikt voor vinden NFS poort

en: used space = %d bytes
nl: gebruikte ruimte = %d bytes

en: used-bytes
nl: gebruikte-bytes

en: useful options:
nl: nuttige opties:

en: user
nl: gebruiker

en: users
nl: gebruikers

en: using port %d for nfs deamon
nl: gebruiken poort %d voor nfs deamon

en: value
nl: waarde

en: volume name too long
nl: volume-naam te lang

en: waiting for cr-lf
nl: wachten op cr-lf

en: warning: can't open %s: %s
nl: waarschuwing: kan %s niet openen: %s

en: warning: error reading %s: %s
nl: waarschuwing: fout bij lezen %s: %s

en: warning: file sizes truncated to %luMB (minus 1 byte).
nl: waarschuwing: bestandsgroottes afgekapt tot %luMB (min 1 byte).

en: warning: filenames truncated to 255 bytes.
nl: waarschuwing: bestandsnamen afkappen tot 255 bytes.

en: warning: files were skipped due to errors.
nl: waarschuwing: bestanden zijn overgeslagen vanwege fouten.

en: warning: gids truncated to %u bits.  (This may be a security concern.)
nl: waarschuwing: gids afgekapt tot %u bits.  (Dit kan een veiligheidsprobleem zijn.)

en: warning: guestimate of required size (upper bound) is %LdMB, but maximum image size is %uMB.  We might die prematurely.
nl: waarschuwing: de geschatte benodigde grootte (bovengrens) is %LdMB, maar maximale afbeeldingsgrootte is %uMB.  Dit gaat misschien niet lukken.

en: warning: uids truncated to %u bits.  (This may be a security concern.)
nl: waarschuwing: uids afgekapt tot %u bits.  (Dit kan een veiligheidsprobleem zijn.)

en: we have read epoch %ld from %s with RTC_EPOCH_READ ioctl.
nl: de tijdperk-waarde %ld is gelezen van %s met RTC_EPOCH_READ ioctl.

en: whereis [ -sbmu ] [ -SBM dir ... -f ] name...
nl: whereis [ -sbmu ] [ -SBM map ... -f ] naam...

en: will not try to make filesystem on '%s'
nl: zal niet proberen een bestandssysteem te maken op '%s'

en: write error on %s
nl: schrijffout op %s

en: write error on %s - cannot write sector %lu
nl: schrijffout op %s - kan sector %lu niet schrijven

en: write failed in write_block
nl: schrijven mislukt in write_block

en: write: %s has messages disabled
nl: write: %s heeft berichten uit gezet

en: write: %s has messages disabled on %s
nl: write: %s heeft berichten uit gezet op %s

en: write: %s is logged in more than once; writing to %s
nl: write: %s is meerdere keren ingelogd; er wordt geschreven naar %s

en: write: %s is not logged in
nl: write: %s is niet ingelogd

en: write: %s is not logged in on %s.
nl: write: %s is niet ingelogd op %s.

en: write: can't find your tty's name
nl: write: kan de naam van uw tty niet vinden

en: write: you have write permission turned off.
nl: write: u heeft schrijftoegang uit gezet.

en: writing init string
nl: schrijven init string

en: yes
nl: ja
